Taki był temat przewodni Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz, który odbył się dzisiaj w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach. Wzięło w nim udział pięć osób.

Konkurs odbył się pod patronatem Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników oraz Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczestników oceniała profesjonalna komisja w składzie: Tobiasz Dziura, szef kuchni w Restauracji Cargo – Grupa Scandale, Michał Janas z Hotelu Galaxy (ul. Gęsia w Krakowie) oraz Łukasz Grabowski z Sali bankietowej Allegra w Gierczycach.

Jurorzy podkreślali wysoki poziom dań przygotowanych przez uczestników. Dowodem na to były ich oceny. Różnica punktowa między zdobywcą pierwszego a drugiego miejsca wynosiła zaledwie jeden punkt!

Zwyciężczynią konkursu została Patrycja Włodarczyk, która przygotowała polędwicę z sosem wiśniowym z dodatkiem wiśniówki, chips gryczany i ziemniaki w migdałach.
Drugie miejsce zajął Jakub Płuchowski. Przygotował on polędwicę sous vide, zapiekaną z pistacjami, puree z dyni, sos na bazie czerwonego wina z rozmarynem, jabłko w cydrze oraz jadalną watę. Otrzymał on ponadto nagrodę publiczności.

Trzecie miejsce przypadło Michałowi Szewczykowi za roladę ze schabu z kaszą gryczaną, z grillowanymi i karmelizowanymi warzywami oraz musem chrzanowym.
W konkursie wzięli jeszcze udział Gabriela Szaruga i Izabela Wróbel.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a Patrycja dodatkowo voucher do wykorzystania w restauracji prowadzonej przez Cargo – Grupa Scandale. Puchar oraz nagrody rzeczowe otrzymają podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.