25 kwietnia pierwszaki z niepołomickiej podstawówki spotkały się z psem Charliem i jego opiekunką. Wszystko w ramach akcji edukacyjnej „Podaj łapę” zorganizowanej przez firmę Royal Canin.

Royal Canin to firma, która stawia dobro zwierzęcia na pierwszym miejscu. Zdrowe żywienie psów i kotów, ich indywidualne potrzeby, odpowiedzialna opieka i wychowanie to zasady, którymi się kieruje. W ich myśl Royal Canin chętnie angażuje się we wszelkie aktywności i programy, które służą edukacji, m.in. najmłodszych. Jako firma zlokalizowana w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej realizuje także inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności.

„Podaj Łapę” jest projektem, który już od 2013 roku gości w szkołach na terenie Gminy Niepołomice. Ten cykl spotkań skierowany jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Godzinną lekcję prowadzi wykwalifikowany dogoterapeuta, który uczy, jak być odpowiedzialnym właścicielem psa, co powinno się robić, a czego unikać w kontaktach ze zwierzęciem. Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się także, jak właściwie pielęgnować czworonoga i co oznacza zdrowe żywienie. Poznają różne zachowania i uczą się, jak postępować w przypadku kontaktu ze znanym lub nieznajomym psem.

Spotkanie ma charakter interaktywny, łączy w sobie elementy edukacji i zabawy, dzieci chętnie angażują się w przygotowane aktywności, odpowiadają na pytania. Dzięki obecności psa mają szanse na żywo zobaczyć jego reakcje, a nabyte umiejętności od razu wprowadzić w czyn. Zdobyta wiedza pozwala im na jeszcze lepsze opiekowanie się swoim czworonogiem lub bezpieczny kontakt z cudzymi zwierzętami.

Program „Podaj Łapę” pokazuje, jak ważna jest wiedza dotycząca odpowiedzialnej opieki nad psami. Praktyczne umiejętności wyniesione z lekcji są przydatne przede wszystkim dla dzieci, ale również nauczyciele chwalą sobie projekt, który już od kilku lat jest obecny w ich szkołach.