Warsztatownia technik uczenia się zaprasza na seminarium pn. „Narzędzia TOC rozwijają krytyczne myślenie”. W ten sposób 19 października uczcimy rozpoczynający się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.

Jakie narzędzie TOC będziemy analizować?
Chmurkę, czyli narzędzie pozwalające znaleźć logiczne rozwiązania sporu, czyli uczy samodzielnego myślenia. To przeniesienie koncentracji z żądań na potrzeby stron zaangażowanych w konflikt. Służy do analizowania konfliktów. Narzędzie to pomaga odpowiedzieć na pytania: czego dotyczy konflikt, jaki jest jego powód, jaki jest wspólny cel.

Korzyści ze stosowania chmurki:
Przedstawianie przypuszczeń oraz określanie problemów uczy znajdowania logicznych rozwiązań i rozwiązywania sporów.
W domu dziecko będzie sprawiedliwie rozwiązywało konflikty, będzie umiało zrozumieć punkt widzenia innych osób, będzie umiało podejmować bardziej odpowiedzialne decyzje i będzie chętniej współpracować.
W szkole dziecko będzie lepiej rozumieć omawiane tematy, będzie umiało oceniać pomysły, a także będzie umiało w logiczny i przemyślany sposób znajdować rozwiązania problemów.

Prowadząca: Anna Omilianowska – pedagog specjalny, terapeuta, oligofrenopedagog, nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego. Międzynarodowy certyfikowany trener myślenia krytycznego i narzędzi TOC, edukator wydawnictwa Nowa Era, trener programowania i kodowania. Trener jest autorem programów autorskich i innowacji pedagogicznych do edukacji wczesnoszkolnej. Ponadto pisze scenariusze do projektów UE. Jest autorem pakietu edukacyjnego „Kuferek Matematyczny”. Na swoim koncie ma ponad 1700 godzin przeprowadzonych szkoleń i warsztatów dla nauczycieli na terenie całej Polski oraz prelekcji na Ogólnopolskich Kongresach i konferencjach.

Wydarzenie obędzie się:
19 października 2018 godz. 17.00-20.00
PTD oddział w Niepołomicach
w Laboratorium Aktywności Społecznej, ul. Bocheńska 29, Niepołomice

Warunki zgłoszenia:
Obowiązuje rejestracja elektroniczna pod linkiem: https://goo.gl/forms/nJeV3XigYb5fbE4D2

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne dla członków PTD z aktualną wpłatą na 2018 r. Podczas seminarium można zapisać się do PTD – opłata członkowska 40 zł na cały rok (wpłata na cały rok gwarantuje bezpłatny udział we wszystkich seminariach szkoleniowo-naukowych PTD organizowanych co miesiąc).
Sympatycy i zainteresowani udziałem: 50 zł. Wpłata na miejscu szkolenia

W razie pytań prosimy kontaktować się z oddziałem: ptd.niepolomice@gmail.com

Maria Foryś
Polskie Towarzystwo Dysleksji, Oddział nr 109