Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Search
Generic filters

Podróże małe i duże: Afrykańskie opowieści – Zimbabwe

Podróże małe i duże: Afrykańskie opowieści – Zimbabwe

Kolejne spotkanie z cyklu „Podróże małe i duże”.

Alicja Rapsiewicz opowie o podróży po tajemniczym, zielonym kraju na południu Afryki – Zimbabwe. W gęstym buszu razem będziemy podglądać życie słoni, żyraf, zebr, antylop i przyczaimy się blisko lwa. Zobaczycie jeden z przyrodniczych cudów świata – majestatyczne Wodospady Wiktorii.
Będą także opowieści o mieszkających tam ludziach, zwyczajach i sposobach na przetrwanie. Ich pogoda ducha, gościnność i dobra energia sprawiała, że w Zimbabwe Alicja poczuła się jak w domu. Dowiecie się też o grupie niezwykłych, odważnych kobiet, które nie mają litości dla kłusowników. Pracują jako strażniczki w jednym z parków chroniących dzikie zwierzęta. Zimbabwe, to kraj, o którym mało wiemy. Podczas trzech podróży Alicja Rapsiewicz poznała te tereny na tyle dobrze, że chętnie podzieli się ciekawostkami z widzami w Niepołomicach.

Alicja Rapsiewicz – spędziła 4 lata w drodze przemieszczając się pieszo, autostopem, rowerem i jachtem, poznając kraje Azji i Australię. Ostatnio jej podróżnicze fascynacje powędrowały w stronę południowej części Afryki. Lubi przyglądać się codziennemu życiu mieszkańców i ich zwyczajom.

Razem z Andrzejem Budnikiem od 2009 roku prowadzi bloga Los Wiaheros

Data

21 Paź 2019
Expired!

Czas

19:00

Koszt

Wstęp wolny
Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa

Lokalizacja

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa
ul. Zamkowa 4, Niepołomice
Kategoria

Organizator

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa
Telefon
+48 12 357 34 65
Email
kontakt@mcdis.pl
Strona WWW
https://www.mcdis.pl

Weather

Bezchmurnie
15 °C
Wind: 3 KPH
Humidity: 1 %
Visibility: 16 KM
X
QR Code