Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Search
Generic filters

Wernisaż wystawy “Fosylia czasu'”

Wernisaż wystawy “Fosylia czasu'”

Fosylia czasu to tytuł nowej wystawy malarstwa, której otwarcie nastąpi w sobotę 21 września o godz. 16.00 w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

W zamkowych salach zaprezentowane będzie malarstwo o tematyce postindustrialnej. Autorką prac jest Ewa Hoppe-Nowicka, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP, stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1985), członkini Związku Polskich Artystów Plastyków.

Prezentowane obrazy ukazują upadek ery wielkiego przemysłu. Jej symbole: kominy i fabryczne hale, dziś nieczynne i opustoszałe, niczym tytułowe skamieliny wymarłych gatunków, zachowują ślady niegdysiejszego znaczenia. Jednocześnie przebija w nich refleksja nad przemijaniem i fascynacja nieustającą przemianą.

Równolegle pokazywany jest odmienny, choć powiązany filozofią cykl prac autorki przedstawiający architekturę miast basenu Morza Śródziemnego. Przyjęta abstrakcyjna forma zachwycająca kolorem prowadzi nas przez arabskie mediny i porty Malty, Sycylii czy Francji. I tu towarzyszy nam myśl o braku trwałości, o nieuchronnej zmianie i tęsknota za tym co stałe i pewne, za złudnym przekonaniem, że nasz świat będzie trwać wiecznie.

Zapraszamy do obejrzenia tej pięknej i mądrej w swym przekazie wystawy.

Organizatorzy: Muzeum Niepołomickie, Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach

Wstęp wolny.

Więcej o autorce na stronie internetowej: artnowicka.pl.

Data

21 Wrz 2019
Expired!

Czas

All Day
Muzeum Niepołomickie

Lokalizacja

Muzeum Niepołomickie
ul. Zamkowa 2, Niepołomice
Kategoria

Organizator

Muzeum Niepołomickie
Telefon
+48 12 261 98 50
Email
muzeum@muzeum.niepolomice.pl
Strona WWW
http://www.muzeum.niepolomice.pl

Weather

Niewielkie zachmurzenie
13 °C
Wind: 12 KPH
Humidity: 1 %
Visibility: 16 KM
X
QR Code