Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Wernisaż wystawy fotograficznej PUSZCZA

Home Events Wernisaż wystawy fotograficznej PUSZCZA

Organizator

Wernisaż wystawy Michała Bałdy
Laboratorium Aktywności Społecznej OpenSpace

Lokalizacja

Laboratorium Aktywności Społecznej OpenSpace
ul. Bocheńska 26, Niepołomice
Kategoria

Weather

Niewielki deszcz
12 °C
Wind: 12 KPH
Humidity: 1 %
Visibility: 11 KM
QR Code

Data

23 maja 2019

Czas

18:00 - 19:00

Wernisaż wystawy fotograficznej PUSZCZA

23 maja o godz. 18.00 Biblioteka Publiczna w Niepołomicach oraz Laboratorium Aktywności Społecznej zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej Patrycji Wąsikowskiej „PUSZCZA”.

„Opowieść o dzikiej przyrodzie Puszczy Niepołomickiej, to opowieść o kontakcie z naturą i o życiu wyjątkowych bohaterów. Tutaj każdy ma swój czas, swoje miejsce i osobliwą historię. Krajobrazy nieskalane ludzką ręką, niedostępne bagna i dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. To niewielki świat, o który warto się troszczyć i który swoimi zdjęciami chcę pokazywać. Pasja utrwalania na zdjęciach piękna natury to mój sposób na nieustanne odkrywanie jej tajemnic.

Na wystawie prezentuję zdjęcia powstałe na terenie położonym w widłach Wisły i Raby, który był niegdyś częścią wielkiego kompleksu leśnego, rozciągającego się od północnej Kotliny Sandomierskiej aż po dolinę Sanu. Niepołomna – bo od tego staropolskiego słowa wywodzi się nazwa Puszczy Niepołomickiej – była w przeszłości lasem niedostępnym, trudnym do zdobycia i wytrzebienia. Choć teraz dużo się zmieniło, to w naszym lesie wciąż można znaleźć kawałek tej prawdziwej, dzikiej puszczy.

Fotografia przyrodnicza, to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii. Wymaga cierpliwości, dobrego zmysłu obserwacji i samozaparcia. W tej pasji trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze wróci się czystym bądź suchym. To długie godziny spędzone w ukryciu, przemoczone ubranie, komary i kleszcze. To także wiedza, wytrwałość i poświęcenie, ale przede wszystkim zamiłowanie do świata natury i chęć nieustannego pokazywania jej piękna.

Przebywanie na łonie natury to coś, co kocham najbardziej, dlatego w moim życiu przyroda jest obecna niemal na każdym kroku. Cały czas pragnę kontaktu z naturą, przez co duże znaczenie mają dla mnie podróże nastawione na poznawanie walorów przyrodniczych, z którymi wiąże się zdobywanie nowych doświadczeń. Dorastanie w cieniu Puszczy Niepołomickiej wzbudziło we mnie pasję do przyrody w bardzo szerokim znaczeniu – od mikroświata po podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku przez teleobiektyw. Ciągły kontakt z naturą nauczył mnie szacunku i wrażliwości do świata przyrody, a także chęć poznawania jej z każdej możliwej strony. Wolne chwile spędzam na birdwatchingu i wędrowaniu po dzikich ostępach z aparatem w ręku. Zamiłowanie do fotografii przyrodniczej, zmusza mnie do zbaczania z utartych szlaków i ciągłego odkrywania nowych miejsc. Swoje pasje łączę na łamach strony www.puszczaniepolomicka.pl, a także jako członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Dzięki temu wciąż mogę się rozwijać i realizować nowe pomysły.”

Patrycja Wąsikowska

X
Rozmiar liter
Kontrast