Studio TwoMammoths ogłasza wydanie swojej debiutanckiej gry Archaica: The Path of Light na platformę Steam.

“Gdy na niebie pojawia się Ognisty Znak, świat staje w obliczu zagłady. Wtedy Powiernik Światła wyrusza ścieżką Starożytnych, by przynieść ocalenie swojemu ludowi.”

8 września polskie studio TwoMammoths zadebiutuje grą Archaica: The Path of Light na platformie Steam. Utrzymana w niezwykłym klimacie gra logiczna z laserami i lustrami otwiera przed graczem pełen wymagających zagadek tajemniczy świat pradawnej cywilizacji.

“Wielu Powierników Światła przechodziło przez Krąg Próby, nie każdy jednak był godny powierzonej mu misji.”
W grze wcielamy się w wybrańca, który musi przejść legendarną Ścieżkę Światła Starożytnych, aby uchronić świat przed zbliżającą się katastrofą. Podczas podróży przez niezwykłe krainy przywracamy do życia tajemnicze artefakty, odkrywamy sekrety obcej cywilizacji oraz poznajemy prawdziwe przeznaczenie Ścieżki Światła.

Gra polega na manewrowaniu dostępnymi na planszy urządzeniami tak, aby promień światła przeciął w jednym momencie wszystkie znajdujące się w polu widzenia Kryształy. Gracz ma do dyspozycji wiele rodzajów urządzeń, które stopniowo napotyka na swej drodze. Dzięki temu każda z sześciu krain przedstawionych w grze, oprócz unikalnego wyglądu, posiada również unikalny charakter zagadek, a nowe mechaniki i urządzenia są wprowadzane przez cały czas trwania gry.

Trzy lata pracy, które TwoMammoths włożyli w projekt, nie poszło na marne.
Archaica: The Path Of Light to gra, która urzeka piękną grafiką, świetnie zaprojektowanymi poziomami, a także intrygującą narracją. Każdy poziom został stworzony z wnikliwym oddaniem detalu i posiada swój szczególny charakter, co zachęca do odkrywania kolejnych pomysłowych lokacji.

Zacznij swoją przygodę w niezwykłym świecie Archaiki. Dodaj grę do Listy Życzeń na Steam.

Jak wygląda gra? Kliknij tutaj!: http://store.steampowered.com/app/550590.

Twórcy
TwoMammoths to polskie studio założone i prowadzone przez dwóch braci: Piotra Tureckiego – programistę i Marcina Tureckiego – artystę. Archaica jest pierwszą komercyjną grą braterskiego duetu. Prace nad grą trwały 3 lata. Gra jest oparta na autorskim silniku.