Około 560 osób wzięło udział w niepołomickiej edycji Rodzinnych Rajdów Rowerowych. To inicjatywa urzędu marszałkowskiego zachęcająca do aktywnego spędzania czasu w najpiękniejszych miejscach Małopolski.

Rajdy organizowane są już od 6 lat. W te wakacje mogliśmy rywalizować na trasach w Nowym Targu, Szczucinie, Gorlicach, Dobczycach, Przeciszowie i właśnie w Puszczy Niepołomickiej. Choć słowo ‘rywalizacja’ jest nieco na wyrost, ponieważ rajdy to nie wyścig. To rekreacja i miła, rodzinna atmosfera.
Do puszczy, z różnych stron Małopolski, zjechało ponad pół tysiąca fanów dwóch kółek, w każdym wieku. Na miejscu czekały ich trzy malownicze trasy, różniące się między sobą długością: mini, midi i maxi. Po zakończeniu rajdu, na Polanie Sitowiec przeprowadzono zawody rowerowe dla dzieci, a także wiele innych atrakcji, konkursów i zabaw.

Każdy uczestnik otrzymał numer startowy, mapkę trasy i informator rajdowy, a na mecie – pamiątkowy medal oraz posiłek.

Rajdy rowerowe były również okazją do promocji tras rowerowych sieci Velo Małopolska. Tras tych przybywa niemal z każdym miesiącem. Już dziś łączą najpiękniejsze miejsca regionu i w znacznej części są ścieżkami odseparowanymi od ruchu samochodowego.