28. Dni Niepołomic przeszły do historii. Przez 3 dni sporo się działo. Tegoroczny program liczył około 80 punktów. Wyjątkowo dopisała nam też pogoda.

Na piątkowej inauguracji wystąpił Jan Ptaszyn-Wróblewski – legenda polskiego jazzu. W sobotę bawiliśmy się wraz z zespołem Baciary, a główną gwiazdą 28. Dni Niepołomic była Sylwia Grzeszczak, którą poprzedzała Honorata Skarbek.

Na scenach mogliśmy też podziwiać występy mieszkańców naszej gminy – od najmłodszych po seniorów. Wszystkich łączyło jedno – chęć pokazania zgromadzonej publiczności swojego talentu i dorobku artystycznego. Obejrzeliśmy m.in. zawody sportowe, pokazy tańca, sztuk walki, wysłuchaliśmy też licznych koncertów.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w Piwnicy Gotyckiej Zamku Królewskiego odbyła się Noc Poetów. Wydarzeniu towarzyszył koncert Krzysztofa Buratyńskiego.

Atrakcją Dni Niepołomic było wesołe miasteczko, które przyjeżdża do nas z Czech. W kolejce do karuzel i innych zabawek ustawili się tłumnie nie tylko mali, ale i duzi miłośnicy mocniejszych wrażeń.

W sobotę rynkiem zawładnęli właściciele amerykańskich pojazdów. III edycja Spot Muscle Cars była nie lada gratką dla pasjonatów motoryzacji.

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Kropelka zorganizowało zbiórkę krwi, z powodu odbywających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, tym razem nie w salach zamkowych, a na rynku. Przyjechał specjalny mobilny punkt poboru i to tam, uczestnicy Dni Niepołomic mogli podzielić się krwią.

Jak co roku prowadziliśmy sprzedaż cegiełek. W naszej zabawie można było wygrać wiele atrakcyjnych nagród, spośród których główną był samochód marki Skoda Fabia. A wszyscy, którzy kupili cegiełki mają swój wkład w poprawę jakości powietrza. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie bowiem na zakup oczyszczaczy do przedszkoli i szkół z gminy Niepołomice.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Fot. Overlia Studio.