3 grudnia 2018 r. w fabryce pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 120 000.

Pojazd o tym numerze to podwozie MAN TGS 33.460 6×6 BB przeznaczone pod zabudowę ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Podwozie zamówiła firma Stolarczyk Technologia Pożarnicza, dostarczająca od ponad 25 lat swoje wyroby dla jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb mundurowych na wielu kontynentach.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele MAN Truck & Bus Polska – prezes zarządu Marc Martinez, dyrektor ds. produktu i sprzedaży ciężarówek Bernard Wieruszewski, dyrektor fabryki MAN Trucks w Niepołomicach – Heiko Kayser oraz Mirosław Stolarczyk właściciel firmy, która zamawiała pojazd. Producent zabudów ratowniczo-gaśniczych współpracuje z firmą MAN od 2001 roku. W tym czasie odebrał ponad 1500 podwozi z logo MAN na masce.

Prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez wyraził uznanie dla tej długofalowej, stabilnej współpracy między firmami. „Wybierając produkty marki MAN, które produkowane są w Niepołomicach, wspieracie Państwo rodzimą gospodarkę, pośrednio dajecie zatrudnienie swoim rodakom. To bardzo ważne, staramy się podkreślać ten fakt szczególnie w negocjacjach z nowymi klientami.” dodał M. Martinez.

Dla fabryki w Niepołomicach to kolejne ważne wydarzenie podsumowujące wyjątkowy rok pracy. Zakład wyprodukował w 2018 roku ponad 20 000 pojazdów ciężarowych. Podwojenie produkcji w stosunku do roku ubiegłego wiąże się również ze zwiększeniem zatrudnienia do poziomu ok. 750 pracowników i uruchomieniu drugiej zmiany.

fot. MAN Trucks: od lewej p. J.S.Delepaut, w srodku klient (jego nazwisko jest w inf.), z prawej Heiko Kayser, dyrektor zakładu MAN w Niepołomicach.