16 kwietnia 2019 roku Coca-Cola HBC Polska otworzyła rozbudowane centrum logistyczne w zakładzie produkcyjnym w Staniątkach.

To obiekt o powierzchni 4700 m. kw., który pozwoli na dodatkowe magazynowanie 4600 palet. Wartość inwestycji wyniosła 12 mln zł.

Nową część zakładu uroczyście otworzyli: prezes zarządu Coca-Cola HBC Polska Jaak Mikkel, dyrektor zakładu produkcyjnego Coca-Cola HBC Polska w Staniątkach Krzysztof Put oraz burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak.

Uruchomiony w 1993 r. zakład produkcyjny w Staniątkach zabezpiecza ok. jednej trzeciej produkcji Coca-Cola HBC w Polsce. Powierzchnia zakładu to ponad 180 tysięcy metrów kwadratowych, z czego ponad 40 tysięcy stanowią zabudowania. 5 linii produkcyjnych umożliwia wytwarzanie dziennie wszystkich napojów gazowanych Coca‑Cola na: dwóch liniach PET, linii szklanej, linia puszkowej oraz linii BIB (Bag In Box).

„Dzisiejsza uroczystość to kolejny przykład dobrej i wieloletniej współpracy naszego zakładu z władzami samorządowymi gminy i regionu” – powiedział Krzysztof Put, dyrektor zakładu produkcyjnego Coca-Cola HBC Polska w Staniątkach. „Jesteśmy nie tylko ważnym pracodawcą i partnerem biznesowym, ale przede wszystkim staliśmy się częścią lokalnej społeczności. Nieustannie wspieramy mieszkańców regionu, tworząc ponad 300 miejsc pracy i współpracując z lokalnymi dostawcami. Oferujemy programy, które wspierają zawodowo młodych, współdziałamy z ośrodkami akademickimi uczestnicząc w kształceniu kadr naukowo-technicznych, a także troszczymy się o środowisko, produkując odpowiedzialnie. Jesteśmy stąd i udowadniamy to w naszej działalności już od ponad ćwierć wieku” – dodał Krzysztof Put.

Zakład w Staniątkach jest drugim, po fabryce w Radzyminie koło Warszawy, zakładem produkcyjnych Coca-Cola HBC Polska, zatrudniającym ponad 300 osób i współpracującym z ok. 4 tysiącami klientów z regionu małopolskiego. Podobnie jak w innych zakładach produkcyjnych firmy, wdrożono tu zaawansowane procedury i systemy, które minimalizują zużycie energii elektrycznej i wody, dzięki czemu osiągane są coraz ambitniejsze cele środowiskowe. W ramach infrastruktury przyzakładowej funkcjonuje również niezależna oczyszczalnia ścieków, przetwarzająca dziennie 1 600 metrów sześciennych ścieków. Zakład posiada również własne laboratorium mikrobiologiczne, które dokonuje ciągłych testów produktów. Aby zachować najwyższą jakość produktu, laboratorium jest w stanie sprawdzić tysiąc butelek i puszek w ciągu doby. W 2016 roku zakład Coca Cola HBC Polska w Staniątkach otrzymał drugie miejsce spośród 56 zakładów z 27 krajów w kategorii „Best Plant Award” (Najlepszy zakład).

Coca-Cola od lat angażuje się w życie regionu Małpolski i Krakowa, wspierając jego mieszkańców oraz ważne instytucje czy wydarzenia m.in. słynną Paradę Smoków w Krakowie czy Dni Niepołomic. Firma w swoich działaniach kładzie też duży nacisk na rozwój zawodowy młodzieży z regionu, pomagając jej odnaleźć się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. W tym celu podejmuje współpracę z krakowskimi uczelniami wyższymi: Politechniką Krakowską, Uniwersytetem Rolniczym, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Uniwersytetem Ekonomicznym. W ramach swoich lokalnych działań, Coca-Cola wspiera również fundację Zamek Królewski w Niepołomicach, fundację „Bądźcie z Nami” a także kluby sportowe Wisłę Kraków, Cracovię czy Czarni Staniątki.