Dobiega końca budowa kanalizacji w zachodniej części gminy Niepołomice. W ramach inwestycji w Zagórzu, Suchorabie i Słomirogu powstanie 19,4 km sieci kanalizacyjnej.

Wykonawcą inwestycji jest firma Tarpol z Pszczyny, wyłoniona w ramach przetargu.

Prace w tych trzech sołectwach rozpoczęły się w ubiegłym roku. Zakres robót podzielono na dwa etapy:

  • I etap – budowa kanalizacji w Zagórzu II o długości 4,3 km. Inwestycja w tej miejscowości jest już wykonana i oddana do eksploatacji. 70 gospodarstw domowych uzyskało możliwość podłączenia się do sieci kanalizacyjnej.
  • II etap – budowa kanalizacji w Suchorabie, Słomirogu i Zagórzu Kawcze. Roboty zakończono już w Słomirogu i Zagórzu Kawcze. Wybudowano tam 8,6 km sieci kanalizacyjnej. Ostatnie prace związane z budową kanalizacji odbywają się w Suchorabie, gdzie do wykonania pozostało 680 m sieci (całość wynosi 6,5 km). Roboty potrwają do końca listopada.

Po zakończeniu ostatniego etapu prac (zgodnie z aneksem do umowy zaplanowanego na 30.11.2017) zachodnia część Gminy Niepołomice będzie skanalizowana w 100%.

Mieszkańcy Zagórza, Słomirogu i Zagórza Kawcze proszeni są o składanie w spółce Wodociągi Niepołomice wniosków o wydanie warunków technicznych przyłącza do sieci kanalizacyjnej.