Jeden z największych pracodawców w gminie Niepołomice uruchamia pracę w systemie dwuzmianowym, co oznacza dodatkowe miejsca pracy dla jej mieszkańców.

Wynikający z dobrej koniunktury na europejskim rynku wzrost zamówień na pojazdy marki MAN sprawił, że w zakładzie ruszy praca w systemie dwuzmianowym. W najbliższych tygodniach firma dotrudni blisko 150 osób do pracy w obszarze produkcji i logistyki.

– Rozpoczęliśmy rekrutację. Wspierają nas w tym dwie agencje pracy tymczasowej, które mają biura również w Niepołomicach. Najlepszym z pracowników, po kilku miesiącach, będziemy oferować zatrudnienie bezpośrednio w MAN – mówi menadżer HR, Bogdan Lis.

Obecnie w zakładzie MAN Trucks, w systemie jednozmianowym, zatrudnionych jest blisko 550 pracowników. Za warunki pracy firma była dwukrotnie nagradzana wyróżnieniem TOP Empolyer oraz nagrodami z zakresu BHP.

Otwarta 10 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryka w Niepołomicach jest częścią koncernu MAN Truck & Bus z siedzibą w Monachium. Powstające tu pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice. Od uruchomienia zakładu z fabryki w Niepołomicach wyjechało już ponad 100.000 pojazdów.