Ruszyła kolejna budowa w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej. Dzisiaj odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową siedzibę krakowskiej firmy Centrum Elektroniki Stosowanej CES Sp. z o.o., która będzie zlokalizowana na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Grabskiej w Podłężu.

Prezesi firmy Witold Płatek oraz Adam Lazar podziękowali gościom za obecność i krótko przybliżyli historię i działalność firmy.

Burmistrz Roman Ptak życzył gospodarzom pomyślnego zakończenia budowy i zaznaczył, że cieszy się z kolejnego inwestora w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej. Zwrócił też uwagę na korzystne położenie przyszłej siedziby firmy – zaledwie 2,5 km od powstającego zjazdu z autostrady.

Nowy obiekt CES będzie nie tylko nowoczesnym biurowcem, ale także halą montażową z linią do produkcji wysokosprawnych agregatów kogeneracyjnych, wytwarzających prąd i ciepło z gazu ziemnego lub biogazu, będących alternatywę dla tradycyjnych źródeł pozyskiwania tych mediów i tym samym przyczyniających się do zmniejszenia emisji CO2 w atmosferze, laboratorium, w którym prowadzone będą prace badawcze w ramach projektów R&D firmy oraz magazyn. Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie ponad 4 tys. m². Decyzja o budowie nowej siedziby to kolejny, ważny krok w rozwoju spółki, wynikający z potrzeby realizacji celów, które stawia sobie firma, rozszerzająca skalę swojej działalności.

Centrum Elektroniki Stosowanej to rodzima firma, z polskim kapitałem, założona w 1992 roku, o ugruntowanej pozycji na rynku energetycznym, dostarczająca zaawanasowane rozwiązania dla przemysłu z dziedziny energoelektroniki: systemy kogeneracyjne na biogaz i gaz ziemny, kompletne instalacje biogazowe, systemy zasilania rezerwowego oraz sterowania napędami.