Jeden z wiodących na świecie producentów technologii napędowej otworzył w Zakrzowie główną siedzibę swojej firmy w Polsce.  

W ubiegłym roku przedsiębiorstwo Nord Napędy sp. z o.o. świętowało 20-lecie swojej obecności w naszym kraju. Firma ma swoich przedstawicieli w pięciu miastach Polski (Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Wrocław i Katowice) oraz dwa zakłady produkcyjne (Szprotawa i Nowa Sól). Jak powiedział obecny na otwarciu właściciel konsorcjum, Ullrich Küchenmeister: choć nazwa Zakrzów jest dla mnie trudna do wypowiedzenia, serce naszej firmy w Polsce bić będzie właśnie tutaj.

W zlokalizowanym na terenie naszej gminy oddziale klienci będą mogli zamówić i przetestować wszystkie napędy Nord. Firma produkuje przekładnice przemysłowe, silniki elektryczne, motoreduktory i przetwornice częstotliwości. W Zakrzowie około 60-osobowa załoga zapewni również pomoc techniczną wsparcie na etapie doboru urządzeń oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Nowy budynek zapewnia 2000 m2 przestrzeni biurowej oraz halę serwisową o powierzchni 750m2.  Oprócz sprzedaży i usług, kompleks budynków mieści także dział techniczny, marketingowy i pomieszczenia szkoleniowe, gdzie ostatnie uruchomiony program Akademia Nord.

Obecny na otwarciu burmistrz Roman Ptak podkreślił jak ważne lokowanie się w naszej gminie stabilnego biznesu, który oferuje najwyższą technologie i wysoki standard usług, który gwarantuje firma obecna we wszystkich częściach świata.

Jak nowa siedziba wygląda od środka? Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia.