Grupa OKNOPLAST znalazła się w gronie przedsiębiorstw wyróżnionych w prestiżowym rankingu 1000 Companies to Inspire Europe przygotowanym przez London Stock Exchange.

Uznany w Europie ranking brytyjskiej giełdy papierów wartościowych obejmuje najprężniej rozwijające się, dynamiczne i inspirujące firmy, które mają korzystny wpływ i według prognoz w przyszłości jeszcze bardziej przyczynią się do europejskiego wzrostu gospodarczego oraz tworzenia stabilnych miejsc pracy. Autorzy zestawienia podkreślają, że przedsiębiorstwa ujęte w rankingu wyróżniają się pozytywnie na tle konkurencji i wiodą prym w swoich branżach.

Ważnym aspektem rankingu jest też innowacyjność biznesu. Podmioty wyróżnione w tym roku to aż 8000 patentów i znaków towarowych, które wspólnie tworzą siłę europejskiej przedsiębiorczości. Grupa OKNOPLAST, słynąca z innowacyjności w sektorze stolarki otworowej w ciągu 24 lat swojej działalności wprowadziła ponad 50 innowacji do swoich produktów.

Obecność w rankingu 1000 Companies to Inspire Europe jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. To zarazem dowód, że utrzymywanie najwyższej jakości i innowacyjność, która nieodłącznie wpisana jest w działalność Grupy OKNOPLAST, przynosi wymierne rezultaty nie tylko w wymiarze biznesowym, widocznym w wynikach sprzedaży czy produkcji – stwierdził Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST.

 

Author: Joanna Musial