30 listopada 2018 r. w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca kampanię Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu nie tylko w Polsce i w Europie, ale też na pozostałych kontynentach.

W konferencji wziął udział wiceminister Andrzej Bittel. „Multimodalność” to hasło tegorocznej edycji ETZT, a jej motto to „Przesiadaj się i jedź!”.

Kluczowym elementem kampanii jest zrównoważony transport, który nie powinien być postrzegany, jako chwilowy trend, lecz jako stały element planowania strategicznego polityki transportowej. Zrównoważona mobilność miejska to jedno z najważniejszych wyzwań, które stoją przed administracją rządową oraz samorządami – powiedział podczas otwarcia konferencji wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

W tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu wzięło udział 160 polskich miast i gmin, w tym Gmina Niepołomice. To duży skok w porównaniu do ubiegłego roku, w którym uczestniczyły 102 polskie miasta i gminy. Polska w tym roku zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji światowej, wyprzedzając takie państwa jak Francja, Niemcy czy Rosja. Ten rok to także kolejny rekordowy rok dla tej kampanii, w której uczestniczyło na całym świecie 2692 miasta .

W trakcie konferencji mieliśmy zaszczyt przeprowadzić prezentację z wydarzeń zorganizowanych w Niepołomicach. Przedstawicielom wybranych miast (wśród nich były Niepołomice), wiceminister Andrzej Bittel wręczył złote dyplomy pamiątkowe, jako podziękowanie za wysiłek i zaangażowanie podczas tegorocznej kampanii.

Więcej o wydarzeniach, które miały miejsce w naszej gminie podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu można przeczytać tutaj.