6 czerwca 2019 r. uroczyście poświęcono Młyn św. Marcina na terenie Polskich Zakładów Zbożowych w Podłężu. To kolejny zakład w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej, który rozpoczął działalność pod koniec ubiegłego roku.

Przedsiębiorstwo zatrudnia w Podłężu 82 osoby i posiada jeden z najnowocześniejszych, zautomatyzowanych młynów w Polsce.

Firma dotychczas funkcjonowała w Krakowie. Jednak bariery w rozwoju, m.in. brak możliwości zwiększenia zdolności produkcyjnych maszyn i urządzeń, zadecydowały o budowie nowej fabryki w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Niepołomicach. Oficjalna nazwa nowej fabryki brzmi Młyn Świętego Marcina w Podłężu Polskich Zakładów Zbożowych S.A. w Krakowie.

Spółka PZZ w Krakowie S.A. istnieje jako przedsiębiorstwo od 1948 r. Od 24 lat funkcjonuje jako spółka. Ostatnie kilka lat to jej intensywny rozwój. Najważniejsza inwestycja ostatnich lat to:
• budowa młyna św. Marcina w Podłężu, oddanego do eksploatacji w październiku 2018 r.,
• instalacja linii produkcyjnej 400 t na dobę – maszyny młyńskie firmy Buehler, jedne z najnowocześniejszych w Europie,
• montaż i instalacja maszyn pakujących Paglierani,
• zbiorniki zbożowe oraz mączne w kompleksie młyńskim spełniające najwyższe normy światowe,
• przeniesienie linii produkcyjnej o wydajności 200 t na dobę z młyna Wieczysta do budynków w Podłężu.

Młyn św. Marcina uzyskał certyfikat według standardu IFS oraz certyfikat dla systemu zarządzania HACCP.

Rezultatem wdrożenia nowoczesnej techniki i rygorystycznego pod względem jakości procesu technologicznego jest uzyskanie znaku jakości Q na mąkę tortową (typ 450) oraz królową kuchni (typ 390). Certyfikaty te są ważne do 2020 r.