W czwartek 20 grudnia przedstawiciele świata biznesu wzięli udział w świątecznym spotkaniu w Zamku Królewskim w Niepołomicach. Punktem kulminacyjnym corocznego wydarzenia była gala wręczenia statuetek Dąb Biznesu. W tym roku nagrody rozdaliśmy już po raz czwarty.

Niepołomicki Dąb Biznesu to wyróżnienie dla firm wspierających rozwój lokalnej społeczności, które ma na celu promowanie naszej gminy jako miejsca dobrego do prowadzenia biznesu odpowiedzialnego społecznie. Przyznanie tytułu jest niezależnie od wyników finansowych.

W skład kapituły, decydującej o przyznaniu nagród, wchodzą: Stanisław Kracik, Adam Suślik, Bożena Kruk oraz Adam Twardowski. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach:  firmy rodzinnej, dużej firmy polskiej oraz dużej firmy zagranicznej.

W pierwszej kategorii uhonorowano firmę Piekarnia Iwona, a nagrodę odebrał właściciel, Jarosław Pieprzyca. Nagroda została przyznana za zaangażowanie w działalność oświatową na polu szkolnictwa zawodowego, wspieranie młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, zaangażowanie w organizację wydarzeń sportowych, oraz promocję Niepołomic na polu sportu i oświaty – usłyszeliśmy w uzasadnieniu.

Tytułem Dąb Biznesu w kategorii dużej polskiej firmy przez najbliższe 12 miesięcy będzie mogła posługiwać się firma transportowa Ren-Trans Logistic z Podłęża.  Statuetka powędrowała na ręce prezesa zarządu Jerzego Śledziowskiego za sponsorowanie Klubu Sportowego Piłkarz Podłęże, fundowanie nagród podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych w Podłężu oraz wspieranie inicjatyw charytatywnych.

W kategorii firm zagranicznych podobnie jak w 2016 roku na szczególne uznanie zasłużyła firma Woodward. To wydarzenie bez precedensu. Dotąd żadna z firm nie została powtórnie wyróżniona. Przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i serwisem systemów sterowania urządzeniami energetycznymi otrzymało nagrodę za działalność na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej, pomoc potrzebującym rodzinom oraz wsparcie rehabilitacji i zakup sprzętu dla osób niepełnosprawnych.

Dopełnieniem gali i spotkania świątecznego ludzi biznesu był koncert dwukrotnej stypendystki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sylwii Zelek.

Author: Marek Bartoszek