Z Podłęża do Krakowa w 20 minut? Teraz jest to możliwe dzięki Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

W niedzielę 11 grudnia uruchomiono połączenie SKA3 Kraków – Tarnów obsługiwane przez Koleje Małopolskie oraz Spółkę Przewozy Regionalne. Na regularnej trasie pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach w Staniątkach i Podłężu, a składy przyspieszone tylko w Podłężu.

Pasażerowie będą mogli korzystać z nowych pociągów Impuls wyprodukowanych przez nowosądecką firmę Newag.
W zależności od wybranego połączenia ze stacji kolejowej w Podłężu dostaniemy się do Dworca Głównego w Krakowie w około 20 minut (linia przyspieszona), a wsiadając w Staniątkach dotrzemy do Stolicy Małopolski w około pół godziny (linia regularna).

Pierwszy pociąg w Staniątkach jadąc w stronę Krakowa zatrzyma się o godzinie 4:27, a ostatni wyruszy o godzinie 23:01. Łącznie w ciągu dnia zrealizowanych zostanie 19 połączeń do Krakowa. Z Dworca Głównego przez Staniątki również pojedzie 19 składów. Pierwszy wyruszy o godzinie 4:14, a ostatni o 23:14.

Jeszcze więcej połączeń, bo aż 23 będzie realizowanych przez Podłęże skąd pierwszy skład wyruszy o godzinie 4:30, a ostatni rozpocznie bieg o 23:04. W drodze powrotnej podobnie jak w przypadku Staniątek możemy wyruszyć z Dworca Głównego o 4:14 i wrócić z Krakowa ostatnim składem wyjeżdżającym o 23:14.

Ceny połączeń są bardzo atrakcyjne. W jedną stronę nie posiadając żadnych zniżek pojedziemy za 4 złote. Koszt biletu miesięcznego (bez ulg) w dwie strony to 95 złotych. Jeśli przysługują nam ustawowe ulgi, koszt jest zdecydowanie niższy, np. posiadacze Karty Dużej Rodziny (rodzice, opiekunowe) mogą liczyć na 37% zniżkę, a uczniowie czy studenci otrzymają od 37% do 51% zniżki za przejazd.

Godziny oraz czas poszczególnych połączeń można znaleźć na stronie www.malopolskiekoleje.pl.