2 stycznia burmistrz Roman Ptak podpisał umowę na budowę nowoczesnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Woli Batorskiej.

  • w gminie Niepołomice powstanie drugi punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
  • koszt przedsięwzięcia to 2,5 mln zł. Unia Europejska przekaże na ten cel 1,1 miliona złotych

Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma Stambud. – To sprawdzona firma. Budowała już u nas Dom Pomocy Społecznej w Staniątkach – przypomina burmistrz Roman Ptak. Przedsiębiorstwo pracowało też m.in. przy budowie Centrum Edukacji Ekologicznej przy krakowskim ZOO.

Koszt przedsięwzięcia to 2,5 mln zł. 1,1 mln zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Pozostałe koszty pokryje Gmina Niepołomice.

Plac budowy zostanie przekazany do połowy stycznia. Pierwsze prace ruszą jeszcze w tym miesiącu.

PSZOK będzie wyposażony w pomieszczenia warsztatowe i magazynowe. Będzie posiadał rampę najazdową, dzięki której mieszkańcy przywożący śmieci będą mogli wrzucać je z samochodu wprost do kontenerów. Wszystko będzie się odbywać w warunkach spełniających najwyższe standardy, bez jakichkolwiek obaw o komfort życia mieszkańców. Powstanie także ekologiczna ścieżka edukacyjna. W wiacie edukacyjnej uczniowie będą pogłębiać swoją wiedzę na temat recyklingu i ochrony środowiska.

PSZOK zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 5 kWp.

Zgodnie z umową, zakończenie robót zaplanowano na październik 2019 roku, jednak wykonawca zapowiada, że postara się to zrobić miesiąc wcześniej.

To kolejny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, który powstanie na terenie gminy. Przypomnijmy, we wrześniu ubiegłego roku podpisano umowę na budowę PSZOK-u w Podłężu. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na czerwiec 2019.