Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Biernata
ul. Bocheńska 26, 32-005 Niepołomice
biblioteka@biblioteka-niepolomice.pl
faks: 12 284-87-26

Dyrektor: tel.12 284-87-27,
e-mail: dyrektor@biblioteka-niepolomice.pl

Wypożyczalnia dla dorosłych: tel. 12 284-87-28,
wypozyczalnia.dorosli@biblioteka-niepolomice.pl
Wypożyczalnia dla dzieci: tel. 12 284-87-29,
wypozyczalnia.dzieci@biblioteka-niepolomice.pl
Czytelnia: tel. 12 284-87-30,
czytelnia@biblioteka-niepolomice.pl

Mediateka: tel. 12 284-87-31,
mediateka@biblioteka-niepolomice.pl
Administracja: tel. 12 284-87-32,
administracja@biblioteka-niepolomice.pl

Godziny otwarcia:
pn-pt 8.00-20.00
sob 8.00-15.00

Biblioteka łączy cechy tradycyjnej książnicy z nowoczesną mediateką. Obok różnorodnego, stale aktualizowanego księgozbioru (także w formie e-booków), filmów, audiobooków, czasopism, gier planszowych proponuje wiele imprez kulturalnych. Dzięki nowemu zintegrowanemu systemowi bibliotecznemu SOWA baza Biblioteki Publicznej w Niepołomicach i czterech filii została scentralizowana. Oznacza to, że czytelnik posiadający konto w jednej z placówek ma możliwość: wypożyczania zbiorów w każdej z bibliotek, elektronicznego dostępu do własnego konta, zdalnej rezerwacji i zamawiania książek oraz korzystania z książek w wersji elektronicznej. Scentralizowany system pozwala czytelnikowi korzystać z katalogów różnych oddziałów i filii.

W 2018 r. w niepołomickiej bibliotece było zarejestrowanych 6632 czytelników, zakupiono 2061 książek. Stan księgozbioru: 44.160 woluminów.

Wypożyczalnia
tel. 12 284-87-28
wypozyczalnia.dorosli@biblioteka-niepolomice.pl
Oferuje bogaty wybór literatury pięknej i popularnonaukowej, na bieżąco uzupełniany nowościami wydawniczymi – 1800 nowych książek rocznie. Oferta obejmuje również dostęp do ok. 18.000 tytułów w wersji elektronicznej oraz książki w języku angielskim. Organizuje spotkania autorskie, wieczory poetyckie, wykłady literackie i historyczne oraz warsztaty i wystawy. Dysponuje przestronnymi, jasnymi pomieszczeniami, gdzie można wygodnie usiąść i zagłębić się w lekturze.

Galeria Książki dla Młodych
tel. 12 284-87-29
wypozyczalnia.dzieci@biblioteka-niepolomice.pl
Proponuje bogaty, różnorodny i stale aktualizowany księgozbiór oraz ponad 100 tytułów audiobooków. Udostępnia dzieciom i młodzieży kilka tytułów czasopism oraz fachowe miesięczniki dla rodziców. Każdego roku organizowanych jest kilka spotkań autorskich z twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Oferuje szeroki wybór zajęć oraz wydarzeń kulturalnych: cotygodniowe zajęcia literacko-plastyczne, warsztaty z biblioterapii, tematyczne spotkania edukacyjne, zajęcia w czasie ferii i wakacji, warsztaty literacko-plastyczne dla trzylatków oraz zajęcia okolicznościowe. Posiada certyfikat „Miejsce przyjazne maluchom”, z uwagi na bezpieczną, kolorową, przyjazną najmłodszym przestrzeń oraz bogatą ofertę zajęć dla dzieci.

Czytelnia
tel. 12 284-87-30
czytelnia@biblioteka-niepolomice.pl
To przede wszystkim: aktualny księgozbiór naukowy, a książki te można wypożyczać do domu; dostęp do trzech dzienników i 22 tytułów czasopism; zbiór regionaliów dokumentujący przeszłość i teraźniejszość gminy. Ponadto w czytelni odbywają się wykłady historyczne z najnowszych dziejów Niepołomic, prezentacje multimedialne oraz spotkania promujące twórczość i zainteresowania niepołomiczan. To również miejsce, gdzie w ciszy i spokoju można skorzystać z kilku laptopów z dostępem do Internetu i pełnym pakietem Office oraz kilku tysięcy e-booków.

Mediateka
tel. 12 284-87-31
mediateka@biblioteka-niepolomice.pl
Oferuje bezpłatny dostęp do Internetu na kilku komputerach oraz bezprzewodowo na laptopach, tabletach i własnych urządzeniach mobilnych. Czytelnicy mają możliwość wypożyczenia audiobooków oraz filmów. W 2016 r. zbiory wzbogaciły się o 182 książki mówione oraz 62 filmy. Dodatkowo w Mediatece czekają na czytelników stanowiska do odtwarzania zbiorów audiowizualnych. Coś dla siebie odnajdą tutaj fani rozrywki zarówno wirtualnej, w którą mogą się zagłębić na wydzielonym stanowisko z konsolą gier wideo, jak i tradycyjnej, reprezentowanej przez wciąż uzupełniany zbiór gier planszowych. W Mediatece odbywają się również szkolenia i warsztaty. Dzieci przyswajają sobie nowe technologie i programowanie, a seniorzy stawiają pierwsze kroki ucząc się podstaw korzystania z komputera. Oferta zawiera ponadto dostęp do zbiorów ponad 18.000 e-booków oraz multimedialnych kursów e-learningowych.

Galeria na Schodach
Miejsce na organizowanie wystaw, wyposażone w nowoczesny system wystawienniczy z oświetleniem.

 

Czy ten artykuł był pomocny ?

Podobne artykuły