Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach

ul. 3 Maja 2, 32-005 Niepołomice

tel. 12 281 00 21

www.ckziu-niepolomice.pl

ckziu@niepolomice.eu

Warsztaty mechaniczne

ul. Kolejowa 28, Niepołomice

tel. 12 281 11 64

ckzwarsztaty@niepolomice.eu

dyrektor: Bożena Kruk

dyrektor@niepolomice.eu

 

W skład CKZiU wchodzą:

Trzyletnia Branżowa Szkoła I Stopnia:

  • kucharz, cukiernik, piekarz,
  • fryzjer,
  • sprzedawca,
  • mechanik pojazdów samochodowych (klasa patronacka MAN Trucks),
  • inne w ramach klasy wielozawodowej.

Ukończenie Branżowej Szkoły I Stopnia umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, a także dalsze kształcenie w Branżowej Szkole II Stopnia lub w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

nauka w systemie zaocznym – piątek, sobota

Branżowa Szkoła II Stopnia

 

Centrum Kształcenia Zawodowego oferuje kształcenie na kwalifikacyjnych kursach zawodowych:

  • kucharz,
  • cukiernik,
  • technik pojazdów samochodowych,
  • technik żywienia i usług gastronomicznych,
  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

 

Szkoła zapewnia: praktyki zawodowe u pracodawców, fachową kadrę pedagogiczną, opiekę socjalną (bezpłatne drugie śniadanie, stypendia socjalne), profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne: pracownia fryzjerska, barmańsko-kelnerska, gastronomiczna, piekarsko-cukiernicza, językowa, multimedialna, komputerowa, laboratorium ECDL, pracownia specjalistyczna wyposażona w urządzenia systemów energetyki odnawialnej oraz nowoczesne warsztaty mechaniczne w budynku przy ul. Kolejowej 28.

Mocną stroną placówki jest bardzo nowoczesna i dostosowana do potrzeb rynku pracy i wymagań egzaminacyjnych baza techno-dydaktyczna oraz fakt, że szkoła pełni funkcję centrum egzaminacyjnego w nauczanych zawodach.

Odpowiedzią na wzrastającą liczbę uczniów jest nowoczesna pracownia kształcenia zawodowego w branży mechanicznej, obejmująca m.in. stację diagnostyczną; myjnię bezdotykową; stanowisko do sprzątania i pompowania kół pojazdów samochodowych; pracownie do praktycznej nauki zawodu budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych oraz nowoczesne sale dydaktyczne.

Szkoła prowadzi rekrutację na kursy doszkalające uczniów w ramach projektu „Centrum Kompetencji Zawodowych w powiecie wielickim”. Dzięki pozyskanym środkom uruchomione zostały kursy prawa jazdy kat. B, kursy obsługi wózków widłowych oraz kursy doszkalające uczniów w zawodach branży fryzjerskiej, gastronomicznej, handlowej i budowlanej.

Uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach zawodowych na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim: w Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego, Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie”, Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie piekarz i cukiernik województwa małopolskiego.

Szkoła szczyci się wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych swoich uczniów oraz ciągłą modernizacją kształcenia zawodowego. Raporty Kuratorium Oświaty w Krakowie wykazują bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa i przyjazną atmosferę w szkole.

Czy ten artykuł był pomocny ?

Podobne artykuły