Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Zabierzów Bocheński 358
tel. 12 281 68 55
dk.zabbochenski@kultura.niepolomice.pl
(Podlega pod Centrum Kultury)

Wiodącą formę pracy stanowią sztuki plastyczne, w tym warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, rękodzieła artystycznego, form przestrzennych dla dzieci i młodzieży. Proponuje udział w warsztatach baletu i tańca z pomponami dla dzieci, tańca towarzyskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, budowy i programowania robotów, małych form krawieckich, aerobiku dla dziewcząt i kobiet, a ponadto relaks przy muzyce. Działa tutaj pracownia modelarstwa lotniczego i kosmicznego. Można zagrać w gry planszowe, tenisa stołowego lub piłkarzyki.

Działają tutaj Zespół Niepołomickie Mażoretki oraz Grupa śpiewacza Zabierzanie.

Placówka z powodzeniem uczestniczy w konkursach plastycznych, zdobywając nagrody. Prowadzi plenerową galerię, prezentując dziecięce prace przestrzenne. Organizuje konkursy o zasięgu lokalnym i gminnym, wystawy plastyczne i rękodzieła, jest organizatorem Parafialnego Konkursu Palm Wielkanocnych.

Można uczestniczyć w autokarowych wycieczkach krajoznawczych związanych z historią i dziedzictwem kulturowym k przyrodniczym Polski. Współpracuje z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Kołem Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Czy ten artykuł był pomocny ?

Podobne artykuły