Gimnazjum w Woli Batorskiej

Oddziały gimnazjalne Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder
Wola Batorska 734, 32-007 Zabierzów Bocheński
tel./faks 12 281 51 88; 505 445 004
www.sueryder.pl
gimnazjum@sueryder.pl

Gimnazjum funkcjonuje do czerwca 2019 r., czyli do czasu wygaszenia tego etapu edukacyjnego w związku z reformą systemu oświaty.
Placówka posiada znakomicie wyposażone pracownie dydaktyczne. Dysponuje terenem o powierzchni 1,88 ha, na którym znajdują się: staw dydaktyczno-rekreacyjny, boiska rekreacyjne do koszykówki i siatkówki plażowej. W sali gimnastycznej dla wszystkich chętnych odbywają się zajęcia sportowe na ściance wspinaczkowej.
W szkole działa wiele kół zainteresowań: wędkarskie, jeździeckie, strzeleckie LOK, teatralne, plastyczne, dziennikarskie, matematyczne, Klub Podróżnika Turbacz, Klub Wolontariusza Dobra Wola. W czasie roku szkolnego realizowane są rozmaite projekty, w tym zajęcia dodatkowe z języka angielskiego w ramach programu NIDA English Teaching, finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Gimnazjum prowadzi stałą współpracę z instytucjami oświatowymi w Niemczech, na Ukrainie i Litwie, z którymi realizuje projekty i wymiany uczniowskie. Dla młodzieży organizowane są wyjazdy krajowe i zagraniczne.
Uczniowie uzyskują najlepsze wyniki z egzaminów gimnazjalnych w powiecie wielickim i jedne z czołowych w województwie małopolskim.

Czy ten artykuł był pomocny ?

Podobne artykuły