Klub Jazdy Konnej Pod Żubrem
ul. Targowa 5, 32-005 Niepołomice
prezes: Adam Klimczyk
kontakt: Tadeusz Czajka, tel. 603 642 725
www.kjkpodzubrem.pl
kjk@kjkpodzubrem.pl
Powstał w 1991 r., jest zarejestrowany w Polskim Związku Jeździeckim i Małopolskim Związku Jeździeckim. Prowadzi: działalność sportową (szkolenie zawodników, przygotowanie do egzaminów na odznaki jeździeckie, treningi skokowe, reining – ujeżdżenie w stylu westernowym, udział w zawodach) i rekreacyjną (turystyka konna), wspiera hipoterapię, organizuje naturalne metody pracy z końmi, obozy jeździeckie i rajdy turystyczne. Prowadzi Niepołomickie Centrum Jeździectwa i Hipoterapii, które składa się z krytej hali treningowej, boksów dla koni, padoków i hipodromu. Świadczy usługi hotelowania koni. Organizowane są tutaj zawody jeździeckie, pokazy, imprezy plenerowe i widowiska.

Stowarzyszenie Szwadron Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego
ul. Krowoderska 5/2A, 31-141 Kraków
tel. 12 422 82 06
dowódca: Jan Znamiec, tel. 601 508 365
www.ulani.pl
dowodca@ulani.pl
zarzadca@ulani.pl
Rok założenia: 2006. Stowarzyszenie jest zarejestrowane w Polskim Związku Jeździeckim. Organizuje i rozwija sporty kawaleryjskie; kultywuje tradycje Kawalerii Polskiej; organizuje zawody, imprezy rekreacyjne i sportowe.

Stowarzyszenie Kawalerii Ochotniczej im. Krakowskiej Brygady Kawalerii
32-005 Niepołomice ul. Mokra 17
e-mail KBKniepolomice@gmail.com

Komendant Andrzej Korabik tel. 604413930

Stowarzyszenie kultywuje tradycje Kawalerii z okresu międzywojennego poprzez organizowanie rajdów, prelekcje, pikniki, bierze udział w Świętach Państwowych, działalność organizacji oparta na non-profit.

Czy ten artykuł był pomocny ?

Podobne artykuły