Przedszkole Samorządowe im Św. Kingi w Podłężu
32-003 Podłęże 112
tel. 12 281 80 16
www.przedszkolekingi.pl
przedszkolepodleze@op.pl
dyr. Danuta Gąska

czynne: pn-pt 7.00-17.00
Atutem przedszkola jest dogodna lokalizacja, przed budynkiem znajduje się ogród wyposażony w urządzenia rekreacyjne. Przedszkolaki mają do dyspozycji 7 sal (niektóre wyposażone w tablice interaktywne) oraz salę do zajęć dodatkowych. Jest też przestronny taras. Na parterze budynku mieści się kuchnia, w której przygotowywane są posiłki.

Placówka wyposażona jest w system monitoringu, nowoczesny system oddymiania, niektóre sale są klimatyzowane. Zajęcia dodatkowe: zajęcia na pływalni, kółko plastyczne. Prowadzona jest pomoc pedagogiczno-psychologiczna, dzieci mogą korzystać z zajęć logopedycznych, terapii pedagogicznej, psychologicznej i zajęć rewalidacyjnych.

Innowacje pedagogiczne – programy zajęć przygotowane przez nauczycieli: kulinarne, czytelnicze, sportowe, patriotyczne, o św. Kindze.

Dzieci biorą udział w następujących programach i projektach ogólnopolskich: „Mamo, tato, wolę wodę”, „Zaczytane przedszkole”, „Przedszkolny klub wolontariatu”, „Zdrowie i przygoda w podziemiach kopalni soli się chowa”, „Czyste powietrze wokół nas” (program profilaktyki antytytoniowej), „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Czy ten artykuł był pomocny ?

Podobne artykuły