Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Podłężu

Lokalizacja

ul. Kwiatkowskiego, Podłęże (dojazd ulicami Wimmera i Kwiatkowskiego, do skrzyżowania z Grabską)

Koordynaty GPS: 50.025908, 20.169853

tel. 12 250 94 60

Godziny otwarcia

Punkt świadczy usługi przez 5 dni w tygodniu (od wtorku do soboty).

  • W okresie wiosenno-letnim – od 1 kwietnia do 31 października
    wtorek – piątek w godz. 10.00-18.00,
    sobota w godz. 7.00 -15.00.
  • W okresie jesienno-zimowym – od 2 listopada do 31 marca
    wtorek – piątek w godz. 10.00-16.00,
    sobota w godz. 9.00-15.00

W niedziele, święta oraz dni takie jak choćby Wigilia czy Wielka Sobota obiekt będzie zamknięty.

Procedura odbioru odpadów
Jednocześnie na terenie PSZOK-u mogą być przyjmowane dwie dostawy. Organizując transport, pamiętajmy, że masa całkowita pojazdu nie może przekraczać 3,5 tony.

Należy mieć ze sobą potwierdzenie zapłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie gminy Niepołomice.

Odbiór odpadów jest bezpłatny, ale musimy się liczyć z pewnymi limitami. W przypadku pozostawienia wielkogabarytów, jak choćby stare meble czy dywany każdemu gospodarstwu domowemu przysługuje limit 300 kg na rok. Podobnie wygląda sytuacja z odpadami poremontowymi. Również rocznie możemy pozostawić np. 300 kg gruzu. Warto o tym pamiętać, użyczając naszego limitu znajomym.

Co można, a czego nie będzie wolno zostawiać
Nie wszystkie odpady będzie można zostawić na nowym PSZOK-u. Bez trudu pozbędziemy się m.in.: odpadów ulegających biodegradacji, opakowań wielomateriałowych, papieru, szkła czy zużytego sprzętu elektrycznego. Zostawić będziemy mogli również przeterminowane leki czy chemikalia, a także baterie czy akumulatory. Pracownik punktu odmówi natomiast przyjęcia zmieszanych odpadów komunalnych, popiołu, karoserii i części samochodowych czy opon z pojazdów ciężarowych i maszyn rolniczych. Na PSZOK-u nie oddamy również gaśnic i butli gazowych czy odpadów poprodukcyjnych.

Pełny regulamin funkcjonowania nowego obiektu można znaleźć tutaj. Jeśli nie jesteśmy pewni czy odpady, które chcemy oddać na PSZOK-u zostaną przyjęte warto zapoznać się z tym dokumentem.

Czy ten artykuł był pomocny ?

Podobne artykuły