Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach oraz Stowarzyszenie im. J. Korczaka w Krakowie zapraszają na koncert Mozart w królewskich komnatach.

Koncert odbędzie się w środę 24 kwietnia o godzinie 18:00 w sali akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach.W wydarzeniu wezmą udział znakomici muzycy: Klara Šafner (Słowenia) – obój i Wiktor Modrzejewski – skrzypce, studenci Uniwersytetu Muzyki i Sztuki w Graz (Austria), Magdalena Kizior – altówka i Magdalena Powroźnik – wiolonczela, absolwentki krakowskiej Akademii Muzycznej, oraz uznany krakowski pianista Sławomir Cierpik, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie.

W programie dominować będzie muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta, co uczyni ten wiosenny wieczór spędzony na Zamku jeszcze bardziej królewskim. Muzyka Mozarta bowiem pełna lekkości i wyjątkowego smaku, a szczególnie wykonywana w oktawę Świąt Wielkanocnych w tajemny sposób wyzwala magię zaklętą w zamkowych komnatach.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!