Koncerty w ramach VI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ZWIĄZKI POMIĘDZY KULTURĄ POŁUDNIA A PÓŁNOCY – SCHUBERT – CHOPIN – GRIEG – WZAJEMNE INSPIRACJE I REZONANS W MALARSTWIE I LITERATURZE odbędą się w tym roku także w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

W Niepołomicach obędą się trzy z sześciu koncertów festiwalowych.
Już 29 maja o godzinie 18.00 zaprosimy do zamku na koncert, w którego programie znajdą się: recital fortepianowy Izabeli Jutrzenki-Trzebiatowskiej oraz recital wokalny Agnieszki Kuk (sopran), z towarzyszeniem Joachima Kołpanowicza (fortepian). Na krużgankach będziemy wówczas mogli także podziwiać wystawę rzeźby monumentalnej. Wystawione dla publiczności zostaną także tkaniny artystyczne i ceramiki.

Kolejne wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się w naszym mieście 1 lipca. O godzinie 18.00 rozpocznie się w zamku Koncert Niepodległa 2018. W programie występ Izabeli Jutrzenki-Trzebiatowskiej (fortepian) i orkiestry kameralnej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego. Tego dnia odbędzie się również finisaż wystaw towarzyszących.

Ostatni dzień festiwalowy w Niepołomicach, to jednocześnie zakończenie całego cyklu wydarzeń. 28 sierpnia o godzinie 18.00 odbędzie się więc u nas koncert finałowy festiwalu. W programie koncert duetu fortepianowego Adeli Martin i Hectora A. Pereza Capilli.

Więcej szczegółów i informacji dotyczących VI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ZWIĄZKI POMIĘDZY KULTURĄ POŁUDNIA A PÓŁNOCY – SCHUBERT – CHOPIN – GRIEG – WZAJEMNE INSPIRACJE I REZONANS W MALARSTWIE I LITERATURZE znaleźć można na stronie i facebooku tego wydarzenia. Zapraszamy!