20 września zapraszamy na 102. Spotkanie przy Czakramie. O godz. 20.00 w Zamku Królewskim w Niepołomicach wystąpi Urszula Anna Makosz.

Gospodarzom wieczoru Agnieszce Rosnerównie i Edwardowi Zawilińskiemu na gitarze będzie akompaniował Jarosław Jurkiewicz.

Urszula Makosz – charyzmatyczna pieśniarka specjalizująca się w pieśniach żydowskich, charakteryzująca się oryginalną, ciemną barwą głosu. Występuje z solowymi recitalami, realizuje różnorodne projekty muzyczne, bierze udział w spektaklach muzycznych i musicalach. Występuje w kraju i za granicą (Wielka Brytania, Kanada, Szwecja, Niemcy, Szwajcaria, Węgry, Słowacja).
Stypendystka KlezKanady i gość programu „East meets West” w Kanadzie. Współpracuje z gwiazdą światowych scen klezmerskich Christianem Dawidem (projekt „Bluer than Blue”), zespołem Klezzmates, krakowskim poetą Michałem Zabłockim (spektakl „W niepokoju”), Dorotą i Darkiem Wasilewskimi (udział w koncercie „Muzyka jest kobietą” w Teatrze Polonia). Wystąpiła gościnnie z kabaretem Piwnica Pod Baranami (m.in. podczas „Koncertu dla Piotra S.” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie). Wystąpiła m.in. na XV, XVII i XVIII Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie, The Leonard Cohen Event. Współpracowała z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa (płyta CD „Pieśni getta”) oraz Krakowską Operą Kameralną (konsultacje pieśni jidysz).

20 września, godz. 20.00, Piwnica Gotycka Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.