Kobiety piszą, kobiety czytają. Zapraszamy oczywiście wszystkich, mężczyzn i młodzież też, na kolejne spotkania klubu czytelniczego „Książka i życie” w niepołomickiej bibliotece.

20 października będziemy rozmawiać o jednym opowiadaniu Margaret Atwood, niezwykłym opowiadaniu o… opowiadaniu. Pisarka z Kanady – ta od „Opowieści podręcznej”, która, zamieniona na serial, dzięki niezwykłej zbieżności świata przedstawionego z rzeczywistością Ameryki rządzonej przez Donalda Trumpa (czy tylko Ameryki, to osobne pytanie…) stała się jednym z najważniejszych telewizyjnych wydarzeń minionego roku – przypomni nam, jak korzystać z własnego pokoju.

Natomiast 27 października zapytamy Sylwię Chutnik, jak wyjść z pokoju na ulicę i czy koniecznie trzeba to robić. Polska feministka i działaczka społeczna, autorka „Kieszonkowego atlasu kobiet”, która ostatnio wydała książkę rozmów z… zawodniczkami sztuk walki (panowie, przyjdźcie koniecznie!) odwiedzi nas nie tylko duchem: przyjedzie do Niepołomic prosto z Festiwalu Conrada.

Będziemy czytać, rozmawiać, przyglądać się swoim emocjom i słowom, które je obudziły. Słowom artystek z dwóch różnych pokoleń i dwóch różnych kontynentów, reprezentujących dwa różne sposoby pisania, ale jedno spojrzenie na rzeczywistość: nieufne wobec ideologii, czujne i bliskie codziennemu doświadczeniu.

Tak że wpadajcie! Nie przegapcie okazji do pogadania o książkach i o życiu.

Agata Okońska
Więcej informacji o spotkaniach klubu czytelniczego Biblioteki w Niepołomicach: www.facebook.com/ksiazkaizycie