Zapraszamy na żywiołowy koncert do MCDiS! Na naszej dużej scenie wystąpi Bibobit!

Autorami projektu są Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch – duet producencki, który inspiruje i jednoczy jazz, elektronika oraz hip-hop. To zespół, którego nie da się opisać jednym zdaniem, ponieważ świadomie przekracza granice gatunkowe.

„Chcemy podejść do tematu inaczej. Połączyć jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, podsmażyć je na elektronicznych tłustych brzmieniach i doprawić muzycznymi skojarzeniami każdego z nas. Bo w Bibobicie każdy jest trochę z innego świata.

Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje. „Robimy jazz, groove, hip-hop, melodie, śpiewy i rymy.”

Nie lubimy mówić dla kogo tworzymy. No chyba, że mowa o pasji – dla niej zawsze!

Muzycy wystąpili m.in. na festiwalu „Green Town of Jazz” czy „Głogowskich Spotkaniach Jazzowych”. W roku 2014 zagrali wspólne koncerty w międzynarodowej obsadzie z Dirty Loops oraz zespołem Poluzjanci. W singlowym debiucie gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak, która o współpracy
z zespołem mówi: „W tej muzyce jest wolność(…) i to mnie bardzo inspiruje”.

Latem 2015 zagrali m.in na Orange Warsaw Festival oraz Slot Art Festival. W listopadzie wystąpili na wspólnej scenie z Hypnotic Brass Ensemble podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Made In Chicago.

W singlowym debiucie Bibobitu wzięła udział Urszula Dudziak. Jesienią 2015 zaprezentowali drugi singiel pt. „Czasami”.

Utwór doceniony został m. in. w Trzecim Programie Polskiego Radia i zadebiutował także na Liście Przebojów Trójki. Z uznaniem wypowiadają się o nich Envee czy Hirek Wrona, a Michał Urbaniak poleca słowami: „Posłuchajcie! Warto! (…) To jest ta Muzyka!”

profil zespołu:
https://www.facebook.com/mpbibobit/

strona zespołu:
http://bibobit.com/

ZAPRASZAMY !
3 marca, sobota, godz. 18:00
Sala Widowiskowa MCDiS
Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście A
Bilet | 25 zł