22 września Towarzystwo Miłośników Muzyki i Śpiewu im. St. Moniuszki zaprasza na Biesiadę polskiej piosenki. Początek wydarzenia o godz. 17.00 w Osadzie Podegrodzie, obok niepołomickiego zamku.

Po raz pierwszy w ponad 25-letniej historii Towarzystwa koncert nie będzie związany z muzyką klasyczną. Pragniemy tym razem, aby „Biesiada polskiej piosenki – nastrojowo, przebojowo, tanecznie” była muzycznym spotkaniem dla tych z Państwa, którzy cenią sobie akustyczne brzmienie instrumentów, różnorodność gatunków i możliwość wspólnego śpiewania znanych i lubianych polskich piosenek. W programie znajdą się utwory muzyki rozrywkowej, folkowej czy biesiadnej.

Oprawę wydarzenia poprowadzi kwartet muzyczny KRacoustic, którego muzycy o sobie piszą tak: „Wspólne muzykowanie to nieodłączna część naszego życia. Istotne jest dla nas łączenie pasji
z profesjonalizmem. Instrumentem wiodącym jest akordeon, piękno brzmienia tego instrumentu idealnie harmonizuje z akustyczną gitarą, niskimi tonami kontrabasu przy ciepłej, czasem ostrej dynamice perkusji. Nasz repertuar to popularne standardy muzyki jazzowej, bossa nova, soul, blues, tango jak i piękne walce francuskie…”

Zespół występuje w składzie:
Ryszard Dziurdzia – akordeon
Tomasz Kobiela – gitara
Michał Rapka – kontrabas
Piotr Bzowski – perkusja
Zapraszamy do spędzenia z nami czasu mając nadzieję, że będzie to dla Państwa chwila muzycznej, dobrej i niezapomnianej zabawy.

Jednocześnie wszystkich Miłośników muzyki klasycznej informujemy, że 27 października odbędzie się wydarzenie inaugurujące XXVIII sezon artystyczny Towarzystwa przypadający w roku Jubileuszowym 20-lecia istnienia Zespołu Kameralnego Pro Arte oraz w Roku St. Moniuszki patrona TMMiŚ.

W imieniu Zarządu TMMiŚ
Janusz Rojek