Tak możemy sobie zaśpiewać i nie czekać z założonymi rękami, tylko zabierać się do pracy, aby było kolorowo na naszych choinkach i stroikach.

W Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim zaczęliśmy takie prace jeszcze w listopadzie, bo czas ucieka. Na początek piernikowe ciasteczka przygotowane przez uczestników Ośrodka Wsparcia Seniora, ale one będą dopiero mogły być zaprezentowane po lukrowaniu.
Najważniejsze są bombki choinkowe, a najbardziej cieszą te, które sami możemy udekorować. Do tego zadania zgłosiło się nasze Przedszkole Samorządowe i wszystkie dzieciaki, a jest ich ponad sto. Będą mieć swoje piękne bombki. Aby warsztaty przebiegły sprawnie, trzeba przygotować wcześniej materiały i narzędzia. Młodzi artyści mają na stolikach rozłożone bombki, pędzelki, ściereczki i farby. Każdy pędzelek jest magiczny, bo potrafi malować kilkoma kolorami, czasem bez wypłukiwania w wodzie. Przekonali się o tym ci, którzy już ozdobili swoje cudeńka. Każda praca jest podpisana imieniem i nazwiskiem autora. Kiedy wyschną farby, naniesiemy klej, posypiemy brokatem i wyczyścimy, gotowe bombki zostaną zapakowane do pudełeczek i będą czekać na magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, by zawisnąć na choince.

Kolejne grupy z przejęciem godnym największych twórców będą jeszcze ozdabiać następne bombki. Malowanie bardzo podoba się dzieciom, malują kółka, paski, gwiazdki, lecz największą atrakcją jest końcowe posypywanie bombki brokatem. Odrobina magicznego proszku dodaje uroku i blasku świątecznego.

Przed nami jeszcze kilka spotkań, bo prognozy przewidują, że tylko w zabierzowskim Domu Kultury powstanie ponad półtorej setki świątecznych cudeniek. Do tego przygotujemy dużo innych ozdób choinkowych i dopiero wtedy będziemy cieszyć się, że zdążyliśmy przed Świętami zrobić tak dużo.
12 grudnia 2017 r. od godziny 17.00 zapraszamy wszystkich chętnych do malowania bombek. Wiek i umiejętności nie mają znaczenia. Każdy może przygotować dla siebie niepowtarzalną pamiątkę. My zapewniamy bombki i materiały zdobnicze. Wystarczy tylko wcześniej zgłosić chęć udziału w warsztatach. Na pewno każdy będzie zadowolony ze swojej pracy.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim