6 czerwca w ramach spotkań „Podróże małe i duże” Dominika i Marcin Kozłowscy z Grupy Wschodu opowiedzą o okrążeniu błękitnego oka Syberii – Bajkału, najstarszego i najgłębszego jeziora świata.

Dominika i Marcin dotarli nad Bajkał na kołach swojej niezawodnej terenówki, podczas trzymiesięcznej podróży po dalekich zakątkach Mongolii i Syberii, przemierzając razem z przyjacielem Krzyśkiem łącznie 25 tysięcy kilometrów.

Ich próba okrążenia Bajkału na kołach jednym samochodem była wyzwaniem ambitnym, szczególnie w regionie wschodnim – niezamieszkałego tzw. „zimnika 110”, który roi się od dziko żyjących niedźwiedzi. Podróż przebiegała też fragmentem tzw. BAM-u, czyli trasy biegnącej wzdłuż bajkalsko-amurskiej magistrali kolejowej, jednej z najdłuższych na świecie, wybudowanej jako alternatywa dla kolei transsyberyjskiej. Odwiedzili również wyspę Olchon, którą eksplorowali nie tylko na kołach, ale także z perspektywy ptaka – z okna awionetki. Na koniec zaglądnęli do polskiej wioski na Syberii, Wierszyny, gdzie osiedlili się w ubiegłym wieku mieszkańcy Małopolski.

Podczas spotkania będzie można spróbować orzechów cedrowych przywiezionych spod syberyjskich sosen prosto z Bajkału.

Dominika i Marcin Kozłowscy z Grupy Wschodu to pasjonaci krajów bliskiego i dalszego Wschodu. Po Zakaukaziu, Azji Centralnej dotarli na kołach do Mongolii i Syberii. Podróżują OFF-roadowo, bo ten sposób pozwala trafić do najpiękniejszych miejsc i spotkać ludzi, którzy są naprawdę szczęśliwi. Unikają dużych miast, poszukują nieprzetartych szlaków. Próbują uchwycić esencję tej części świata, zanim zniszczy ją komercja i globalizacja.

Więcej: www.GrupaWschodu.pl, www.facebook.com/GrupaWschodu

Spotkanie odbędzie się 6 czerwca 2017 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji: www.mcdis.pl