W sobotę 13 października seniorzy z Zabierzowa Bocheńskiego świętowali piękny jubileusz 35-lecia działalności Koła Nr 2 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością burmistrz Roman Ptak wraz z małżonką Barbarą, prezes Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Krakowie Wanda Szelągowska, ksiądz senior Kazimierz Włoch, prezes Oddziału Rejonowego PZERiI w Niepołomicach Adam Korol oraz Jerzy Golowski. Byli oczywiście obecni przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół w Chobocie i Woli Zabierzowskiej.

Z okazji jubileuszu Wanda Szelągowska w imieniu Oddziału Głównego PZERiI w Warszawie odznaczyła Henryka Osikę Dużą Złotą Odznaką Honorową z aktem nadania. Apolonia Hajdyś, Teresa Zychal i Emilia Krzysica zostały odznaczone Małą Odznaką Honorową.

Jubileusz stał się okazją do prezentacji i uhonorowania wszystkich członków koła. Z tej okazji powstała bardzo ciekawa wystawa fotografii – portretów opatrzonych wierszami charakteryzującymi każdą prezentowaną postać, autorstwa Danuty Żmudzkiej. Na wystawie rękodzieła artystycznego seniorzy zaprezentowali cząstkę swoich małych dzieł, które powstają pod okiem Marii Strzelec podczas spotkań w Domu Kultury, w domowym zaciszu oraz przy różnych okazjach lokalu koła.

Podtrzymując wielowiekowe tradycje Panie zaprezentowały własnoręcznie przygotowane przetwory z owoców i warzyw wg starych receptur. Była też miniwystawa broni retro typu skałkowego i kapiszon, żelazek i sprzętu gospodarstwa domowego z kolekcji Henryka Osiki.

Burmistrz Roman Ptak pogratulował seniorom kreatywności i zaangażowania życząc równocześnie zdrowia i sił do dalszej pracy. Zaproszeni goście skierowali do członków Koła wiele słów uznania, gratulacji i podziękowań oraz życzyli wszelkiej pomyślności.

Dopełnieniem prezentacji dorobku artystycznego zabierzowskich seniorów był piękny koncert w wykonaniu Zespołu Zabierzanie.

Przy stole zastawionym tradycyjnie przygotowanymi smakołykami seniorzy wspaniale spędzili czas. Śpiewom i tańcom prawie nie było końca.

Małgorzata Gajda
Dyrektor Centrum Kultury