„Ekowarsztaty dla Skrzata, Mamy i Taty” – kto brał udział z pewnością świetnie się bawił! Darmowe warsztaty, które odbyły się w Laboratorium Aktywności Społecznej dzięki dofinansowaniu FIO Małopolska Lokalnie – Północ, od początku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Niepołomic.

Od października do grudnia spotkaliśmy się czterokrotnie, by rodzinnie, wesoło i kreatywnie spędzić czas w sobotnie przedpołudnia. Zakładaliśmy domowy ogródek, w ruch poszły pędzle, farby. Daliśmy „drugie życie” plastikowym butelkom, tworząc nowe domy dla cudownie pachnących ziół.

Próbowaliśmy zdrowo gotować. I udało się! Dzieci wraz z rodzicami przygotowały rafaello z kaszy jaglanej, pesto po polsku z jarmużu i zielonej pietruszki; do tego domowy makaron i najlepsze zimnotłoczone ekologiczne polskie oleje; mmm, pycha! Naprawdę dzieci to lubią! Napracowaliśmy się bardzo, całymi rodzinami wykonując puzzle i starożytny geoplan. Tą znaną od starożytności zabawkę ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Na koniec wraz z najmłodszymi uczestnikami stworzyliśmy: antystresowego gniotka, ekologiczne jadalne farby oraz ogromny bałagan.

Bardzo dziękujemy Laboratorium Aktywności Społecznej za użyczenie sali i pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia oraz wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obserwowania naszego Facebooka „Ekowarsztaty dla Skrzata, Mamy i Taty”, tam będziemy informować o kolejnych wydarzeniach.

Przed nami ostatni etap przygody z FIO Małopolska Lokalnie – plebiscyt.

Nadszedł czas, by wybrać w plebiscycie internetowym Najciekawszą inicjatywę zrealizowaną w województwie małopolskim i gminie miejskiej Kraków. Każdy mieszkaniec Małopolski może od 10 do 31 grudnia, raz dziennie, zagłosować na inicjatywę, jego zdaniem, najlepszą.

Żeby móc zagłosować w plebiscycie wystarczy wejść na stronę: www.malopolskalokalnie.pl w zakładkę Plebiscyt i wybrać Najciekawszą inicjatywę FIO Małopolska Lokalnie 2018!

Udział w plebiscycie to także szansa dla głosujących – wybierając najlepsze przedsięwzięcie, możesz wygrać nagrodę niespodziankę. Nie zwlekajmy – niech każdy z nas ma „FIOła na Małopolskę”!

Dziękujemy!

Realizatorki
Urszula Ptasińska-Wardyga
Sylwia Rycombel