Mieszkańcy Niepołomic z powodzeniem piszą i wygrywają wnioski na inicjatywy, które chcą zrealizować w naszym mieście. Miło nam przedstawić kolejny projekt „EkoWarsztaty dla Skrzata, Mamy i Taty” odbywający się dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Inicjatyw Społecznych FIO Małopolska Lokalnie – Północ.

Projekt jest ciekawą alternatywą dla szaroburych jesiennych weekendów. Jeśli chcesz spędzić czas z dziećmi kreatywnie i ekologicznie to ta propozycja jest dla Ciebie! Dwa warsztaty już za nami: 27 października zakładaliśmy domowy ogródek. W ruch poszły pędzle, farby, daliśmy „drugie życie” plastikowym butelkom, tworząc nowe domy dla cudownie pachnących ziół od Ziołowo.pl. 10 listopada próbowaliśmy zdrowo gotować! I udało się! Dzieci wraz z rodzicami przygotowały rafaello z kaszy jaglanej, pesto po polsku z jarmużu i zielonej pietruszki do tego domowy makaron i najlepsze zimnotłoczone ekologiczne polskie oleje mhmm pycha! Naprawdę dzieci to lubią! Kupujcie zdrowo, sezonowo i lokalnie. A 24 listopada tworzyliśmy Ekozabawki.

Przed nami kolejne spotkanie. Zapisy już ruszyły. Zapraszamy najmłodszych na warsztaty pt. „Malujemy i gnieciemy”, które odbędą się 1 grudnia w Laboratorium Aktywności Społecznej, przy ul. Bocheńskiej 26.

Bardzo dziękujemy Laboratorium Aktywności Społecznej za użyczenie nam sali oraz pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku.

Realizatorki
Urszula Ptasińska-Wardyga
Sylwia Rycombel