Niepołomice Mażoretki uczestniczyły w 15. Europejskich Mistrzostwach Mażoretek – Sport, zorganizowanych od 23 do 26 sierpnia w Opatiji w Chorwacji.

Nominacje do tych zawodów uzyskały w czerwcu podczas Mistrzostwach Polski Mażoretek w Leżajsku, gdzie zdobyły nagrody.

Mistrzostwa w Chorwacji przyciągnęły bardzo liczne grono mażoretek i widzów. Był to pierwszy występ naszych dziewcząt na tak poważnych zawodach mażoretkowych. Mistrzostwa mają charakter międzynarodowy. Obok uznanych i wysoko ocenianych zespołów czeskich, węgierskich, ukraińskich, francuskich, chorwackich występowały również zespoły polskie.
Mimo tak wielkiej konkurencji Niepołomickie Mażoretki wróciły z pięknymi wynikami:

V miejsce w konkurencji Mażoretki Sport – Seniorki zajęła sekcja z Domów Kultury w Zakrzowie i Zabierzowie Bocheńskim, za przemarsz i układ sceniczny,
VI miejsce w konkurencji Tradycyjne Juniorki przypadło sekcji z Domu Kultury w Zagórzu, za wykonany przemarsz i układ sceniczny
X miejsce zajęły Zofia Filiczak i Dominika Tomczyk w konkurencji duet – seniorki – baton
XI miejsce zdobyła Weronika Wesołowska w konkurencji solo – senior – baton i warto zaznaczyć, że była w tej konkurencji najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką polską.

Wszystkim dziewczętom i instruktorowi prowadzącemu Aleksandrze Kubik gratulujemy.

Kilkudniowy pobyt w Chorwacji upłynął nam nie tylko na udziale w mistrzostwach, ale również na poznawaniu kultury i historii tego pięknego kraju. Oczywiście zwiedzaliśmy uroczą Opatiję i jej zabytki, piękną promenadę i przyległe zakątki, tutaj plażowaliśmy, korzystaliśmy z hotelowego basenu. Wraz z przewodnikiem udaliśmy się do Puli, by zwiedzić słynną arenę i stare miasto. Na półwyspie Istria odwiedziliśmy także Rovinj, gdzie zdecydowana większość smakoszy po raz pierwszy kosztowała owoców morza – ostryg i trzeba przyznać, że bardzo im smakowały.

Przedpołudniowy deszcz i silny wiatr pokrzyżowały nam plany wycieczkowe. Rejs statkiem po Kanale Limskim z powodu wzburzonego morza został odwołany. Niemniej w Puli wraz z naszym przyjazdem pięknie zaświeciło słońce i towarzyszyło nam do końca wycieczki.

Zadowolone, z uśmiechem na twarzach i zapałem do dalszego doskonalenia kunsztu wróciłyśmy, by każda z dziewcząt mogła spokojnie przygotować się do rozpoczęcia roku szkolnego.

Więcej: www.kultura.niepolomice.pl