22 i 23 lipca w Woli Zabierzowskiej odbył się festyn strażacki organizowany przez naszą jednostkę. Jak co roku, strażacy postarali się, żeby atrakcji nie zabrakło.

Festyn rozpoczął się w sobotę o godzinie 17.00. Od samego początku na gości czekał grill, bufet z napojami , a także loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wśród nagród głównych znalazły się: pralka automatyczna, rower, trampolina, sprzęt AGD i wiele innych.

Po godzinie 18.00 rozpoczął się koncert zespołu Chobot Blues Band. Młodzi muzycy pod okiem opiekuna z Domu Kultury w Chobocie, Piotra Krupy, wykonali przeboje polskiej i światowej muzyki. Po godzinie 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu DUEX. Parkiet pozostał pełny do białego rana, mimo nocnych opadów deszczu.

Niedzielny program był dużo bogatszy. O godzinie 17.00 wystąpiły dzieci z grupy tanecznej działającej przy Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej. Młode tancerki zaprezentowały polskie tradycyjne tańce ludowe, przy akompaniamencie opiekuna Aleksandra Ostrowskiego. Kolejnym punktem programu był koncert pieśni ludowych w wykonaniu grupy śpiewaczej Wolańska Muza. Po tym występie nastąpiła niespodzianka. Swoje umiejętności zaprezentował polski samuraj – soke Mariusz Błaszkiewicz. Podczas pokazu zaprezentował techniki walki mieczem, kijem, strzelania z łuku, a także podstawy samoobrony dla kobiet.

Kolejnym punktem programu był występ gwiazdy festynu – kabaretu 3 Strona Medalu. Występ zgromadził dużą publiczność, która świetnie bawiła się podczas całego występu. To już kolejny kabaret, który zawitał na nasz festyn.

O godzinie 20.00 nastąpiło losowanie nagród głównych w loterii fantowej, po którym rozpoczęła się zabawa taneczna. Ostatnim punktem festynu był pokaz sztucznych ogni.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom festynu za wspólną zabawę przez cały czas trwania festynu. Frekwencja po raz kolejny przerosła nasze oczekiwania, co nas niezmiernie cieszy.

Szczególne podziękowanie składamy na ręce sponsorów, którzy wsparli organizację festynu finansowo oraz przekazując nagrody na loterię fantową.

OSP Wola Zabierzowska

Author: Joanna Musial