6 stycznia w Woli Zabierzowskiej odbyło się I Gminne Noworoczne Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Niepołomice.

Ponad sto dwadzieścia osób przyjął w swoje progi gościnny Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej, by wspólnie przywitać nowy rok, pokolędować i porozmawiać. Na spotkaniu nie zabrakło również burmistrza Romana Ptaka, przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Ciastonia, prezes SKR w Woli Batorskiej Lucyny Krom i radnego powiatowego Piotra Nowaka.

Honory domu pełniły gospodynie z Woli Zabierzowskiej pod wodzą Sylwii Ostrowskiej, wspierane przez panie z Zakrzowa ze Stanisławą Zielińską na czele. Goście zostali przyjaźnie powitani, a że – przy tak znakomitych gospodyniach nikt nie mógł być głodny – także nakarmieni. Dzięki temu nastrój był bardzo sprzyjający rozmowom i kolędowaniu. Śpiewom przewodził zespół Koledzy, intonując kolędy i akompaniując śpiewającym.

Wspaniała atmosfera, znakomite jedzenie i wspólnie spędzony czas były tak inspirujące, że panie mają nadzieję, że to spotkanie zapoczątkuje nową tradycję.