Jan Ptaszyn-Wróblewski wystąpi w piątek podczas otwarcia tegorocznych Dni Niepołomic. Koncert na dziedzińcu zamkowym odbędzie się 24 maja.

Wielkimi krokami zbliżają się 28. już Dni Niepołomic. Znamy już pierwszą gwiazdę święta naszego miasta. W piątek będziemy mogli posłuchać legendy polskiego jazzu, Jana Ptaszyna-Wróblewskiego.

Ptaszyn Wróblewski od ponad sześciu dekad działa na polskiej scenie muzycznej. Uważany jest za jednego z największych popularyzatorow muzyki jazzowej w Polsce. Podczas dni Niepołomic wystąpi Kwartet Ptaszyna, który uzupełniają Wojciech Niedziela, Michał Kapczuk i Marcin Jahr.
Kwartet ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, nagrań, udziałów w festiwalach, a także mnóstwo zagranicznych eskapad. Reprezentuje muzykę, opartą o klasyczne jazzowe tradycje, nie pomijając jednak bardziej współczesnych osiągnięć. Zespół stara się grać zawsze dynamicznie, aczkolwiek i liryczne klimaty nie są mu obce. Ucieka od wszelkiego rodzaju niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów.

Serdecznie zapraszamy!