11 listopada o godz. 19.00 do Zamku Królewskim odbędzie się koncert jazzowy Kuba Stankiewicz Trio, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Na koncert zapraszają Festiwal Jazz z wami, Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice.

Kuba Stankiewicz Trio zabierze nas w muzyczną podróż po świecie Henryka Warsa, Bronisława Kapery, Victora Younga, Krzysztofa Komedy czy nam najbliższego Wojciecha Kilara w coś co nazywamy kanonem.

Artyści wystąpią w składzie:
Kuba Stankiewicz – fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Kuba Stankiewicz to wybitny pianista będący w czołówce polskich muzyków jazzowych, kompozytor, laureat licznych nagród muzycznych, absolwent Berkley Collage of Music w Bostonie, wykładowca w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od wielu lat sukcesywnie i skrupulatnie, eksploruje wszystko to, co w muzyce filmowej oznaczone jest marką polskości. Kolejne albumy, koncerty, aranżacje, transkrypcje filmowych partytur na język jazzu i nieodzownej improwizacji, stały się jego znakiem rozpoznawczym. Jego praca nad materiałem przypomina rozłożenie fraz, harmonii na czynniki pierwsze. To swoista dekonstrukcja, analiza i twórcze przetworzenie zmierzające do zbudowania nowej jakości.

Kontrabasista Wojciech Pulcyn i perkusista Sebastian Frankiewicz to godni lidera kompani z boiska. Wrażliwi i czujni na każdy niuans, dźwiękową sugestię muzycy. Oni nie potrzebują wskazówek, wprost na estradzie czy nagraniowym studiu bez asekuracji, brawurowo pokonują najbardziej zawiłe i najeżone przeszkodami aranżacyjne zakręty.

Więcej informacji na www.facebook.com/events/154919242044474/

11 listopada, godz. 19.00, Zamek Królewski w Niepołomicach. Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.