W sobotę 5 stycznia w sali akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbył się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wrzos i dziewcząt z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie.

Pięknymi polskimi kolędami występujące zespoły złożyły noworoczne życzenia swoim znajomym, przyjaciołom i wiernej publiczności.
Koncert był również dedykowany Marii Baran wieloletniej kierownik Zespołu Wrzos, w dowód wdzięczności i podziękowania za piętnastoletnią pracę.

Wydarzenie otworzyła wiązanka pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Wrzos. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała między innymi „W Betlejem się narodził”, „Wszyscy zaśpiewajmy”, „Od serca do ucha”.

Dyrektor Centrum Kultury w Niepołomicach Małgorzata Gajda złożyła Marii Baran serdeczne podziękowania podkreślając jej zasługi, bezinteresowną pracę i ogromne zaangażowanie w rozwój zespołu, troskę o wszelkie sprawy organizacyjne i wizerunek sceniczny. Podkreśliła, że pani Maria ma zasłużone powody, by być dumną z rozwoju i poziomu artystycznego oraz osiągnięć Wrzosu.
Równocześnie przedstawiła nowego kierownika Zespołu Wrzos, którym została Teresa Rojowicz, życząc jej i całemu zespołowi dalszego rozwoju artystycznego.

W imieniu burmistrza Romana Ptaka oraz własnym, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Ciastoń podziękował za kierowanie amatorskim zespołem, za liczne koncerty i oprawę uroczystości gminnych oraz godne promowanie gminy Niepołomice podczas koncertów w Polsce.

Do podziękowań dołączyły koleżanki i koledzy z zespołu wyrażając swoją wdzięczność za wieloletnią pracę i opiekę.

W dalszej części koncertu, w pięknych krakowskich strojach dziewczęta z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie zaprezentowały staropolskie kolędy i pastorałki.

Obydwu niepołomickim zespołom towarzyszył zespół muzyczny pod kierunkiem Macieja Ziobro.

Gościnnie na scenie zaprezentował się też krakowski senioralny zespół Uroczański Kabaret 18.

Na zakończenie wieczoru zespoły wraz z publicznością zaśpiewały kolędę „Bóg się rodzi” oraz tradycyjne „Za kolędę dziękujemy”.

Barbara Wdaniec