5 grudnia o godz. 18.00 w Sali Akustycznej w Zamku Królewskim w Niepołomicach wystąpią znakomici artyści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie, laureaci konkursów muzycznych: wiolonczelista Krzysztof Sadłowski i pianista Krzysztof Augustyn.

Artyści wykonają dwie sonaty: sonatę wiolonczelową F dur, Op. 5 No. 1Edit Ludwiga van Beethovena oraz sonatę wiolonczelową d moll, Op. 40 Dymitra Szostakowicza. Wstęp na koncert wolny.

Krzysztof Sadłowski
Urodzony w 1989 roku w Krakowie. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli prof. Dominika Połońskiego. Koncertował w Niemczech, Francji, Estonii, Anglii, Szwajcarii i Walii. Na zaproszenie skrzypka Nigela Kennedy’ego został członkiem Orchestra of life, z którą koncertował w najbardziej prestiżowych salach Europy (m.in. Filharmonia Berlińska, Filharmonia w Kolonii, Filharmonia w Monachium, Gewandhaus w Lipsku, Palais des Congres, Royal Festival Hall, Royal Albert Hall, Birmingham Symphony Hall czy Bridgewater Hall w Manchester ). W 2010 roku ukazała się wydana przez Akademię Muzyczną w Krakowie płyta Chopin – aktualność piękna, na której wraz z Marią Sławek i Piotrem Kosińskim nagrał Trio fortepianowe g-moll op. 8 F. Chopina. W 2011 roku otrzymał wyróżnienie z rąk rektora Akademii Muzycznej w Krakowie dla studentów najlepiej reprezentujących Uczelnię. Wraz z Danielem Stabrawą (koncertmistrzem Filharmoników Berlińskich), Marią Stabrawą, Ewą Szczepańską- Chwast i Piotrem Kosińskim nagrał album z dziełami Juliusza Zarębskiego i Fryderyka Chopina, który został zaprezentowany przez muzyków w Kammermusiksaal w Filharmonii Berlińskiej. Płyta została nominowana do nagrody fonograficznej Fryderyki 2013 w kategorii Album Roku. Krzysztof Sadłowski jest również koncertmistrzem orkiestry CORda Cracovia. Zespół ten współpracował z wybitnymi artystami (Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Marek Moś, Tadeusz Strugała, Daniel Stabrawa). W 2013 roku na Wawelu, Krzysztof Sadłowski wykonał jako jeden z solistów Concerto Grosso na trzy wiolonczele Krzysztofa Pendereckiego. Koncert z okazji 80. urodzin kompozytora poprowadził Jerzy Maksymiuk. Umiejętności wykonawcze doskonali na licznych kursach solowych i kameralnych, prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m.in. przez Kazimierza Michalika, Michaela Flaksmana, Tomasza Strahla, Michała Dmochowskiego, Claudio Bohorqueza, Marka Mosia, Juliusa Bergera. W 2010 roku był stypendystą fundacji Sapere Auso. W 2015 roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie.

Krzysztof Augustyn
Urodził się w 1993r. Ukończył z wyróżnieniem PSM I st. im. J.Żurawlewa w Bochni w klasie fortepianu mgr Marzeny Lis. Swoją edukacje muzyczną kontynuował w POSM II st. im. F.Chopina w Krakowie w klasie fortepianu i organów, kończąc z wyróżnieniem oba instrumenty. Ukończył Akademie Muzyczną w Krakowie w 2017r. w klasie fortepianu dr M.Kędry uzyskując wynik bardzo dobry z wyróżnieniem. Swoje zainteresowanie muzyką organową rozwijał poprzez konsultacje z takimi osobami jak dr Arkadiusz Bialic oraz prof. Andrzej Białko. Szczególne miejsce w jego życiu artystycznym zajmuje muzyka współczesna. Prawykonywał utwory takich kompozytorów jak: Anny Zawadzkiej-Gołosz, Mateusza Bienia, Piotra Peszata, Pawła Malinowskiego, Franciszka Araszkiewicza, Moniki Szpyrki, Piotra Tabakiernika, Szymona Strzelca. Występował podczas: Warszawskiej Jesieni, Wawel o Zmierzchu, Dni Muzyki Organowej w Krakowie, konferencji kompozytorskiej „Elementi, festiwalu „Rozdroża” w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie. Uczestniczył w licznych konkursach pianistycznych, osiągając wysokie wyniki. Jest wielokrotnym stypendystą Burmistrza Miasta Bochni. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: A. Jasińskiego, K.Popowej-Zydroń, B.Canino, W.Świtały, Z.Raubo, E.Indijca, A.Malikovej, D.Yoffy.

Organizatorzy koncertu:
Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach
Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka w Krakowie
Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie