12 stycznia o godz. 20.00 zapraszamy na 86. Spotkanie przy Czakramie. Gościem gospodarzy wieczoru Agnieszki Rösnerówny i Edwarda Zawilińskiego będzie Krzysztof Bigaj – laureat złotego liścia retro, nagrody Ogólnopolskiego festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga. Artysta zaśpiewa przy akompaniamencie Mateusza Zastawnego.

Krzysztof Bigaj to wokalista, autor muzyki i tekstów, konferansjer i malarz. Realizuje się dając koncerty autorskie, poetyckie oraz rozrywkowe.

Karierę muzyczną rozpoczynał w dziecięcych i młodzieżowych grupach muzycznych i teatralnych w rodzinnym Libiążu. W czasie studiów polonistycznych łączył pasje teatralne z muzycznymi i malarskimi. Tak powstało kilka sztuk teatralnych („Tatusiu, czemuś mnie opuścił?”, „Zraniony Pasterz”, „Ziemia – planeta ludzi”, „Brat naszego Boga”, „Śmierć za życie”).

W 2010 wydał solowy album „Timshel”. Płyta powstała z pomocą producenta i muzyka m.in. zespołu BRAThANKI – Adama Prucnala. Wystąpił też gościnnie na solowej płycie Hani Malaciny-Karpiel oraz folkowo-rockowego zespołu Pospolite Ruszenie.

W 2013 ukazała się jego płyta z poezją śpiewaną Karola Wojtyły, za którą odpowiadali Mateusz Walach i Arkadiusz Wiech. Gościnnie wystąpiły znakomite wokalistki: Marta Florek oraz Hania Malacina-Karpiel.

Koncertuje nie tylko w Polsce, występował też w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o artyście na jego oficjalnej stronie www.krzysztofbigaj.pl.

12 stycznia, godz. 20.00, Piwnica Gotycka Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.