Centrum Kultury w Niepołomicach zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w kolejnej edycji warsztatów pisania ikon. Zajęcia będą prowadzone na różnych stopniach zaawansowania, co pozwoli na równoległą pracę osób, które pragną nabyć podstawową wiedzę i umiejętności, wspólnie z tymi, którzy korzystali z poprzednich edycji, a chcieliby doskonalić swój warsztat.

Dla osób, z którymi spotkamy się po raz pierwszy, będzie to czas wprowadzenia w podstawy techniki artystycznej, zapoznania się z temperą jajeczną, poznania receptur jej wykonywania i możliwości jaką stwarza artyście jej stosowanie. Ukończenie całego cyklu warsztatów daje możliwość wykonania swojej pierwszej ikony.

Dla tych, którzy mieli już możliwość pisania ikon, będzie to znakomity czas pogłębienia swej wiedzy oraz szlifowania tej trudnej i niecodziennej techniki malarskiej.

W zależności od stopnia zaawansowania prowadzący przewidują pisanie Pantokratora, Matki Boskiej, Archanioła lub Boże Narodzenie.

Warsztaty odbędą się w Domu Kultury w Woli Batorskiej.
Terminy spotkań:
5-6 października 2019
26-27 października 2019
9 -10 listopada 2019

Wszystkie spotkania w godz. 9.00-17.00.

Organizator zapewnia potrzebne materiały i narzędzia. W cenie kursu sklejka, osoby zainteresowane malowaniem na desce dokonują dopłaty.

Warsztaty prowadzą instruktorzy z Pracowni Konserwacji Zabytków, Ikon i Pozłotnictwa.

Cena: 450 zł (płatne przy zapisie).

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Więcej informacji: Dom Kultury w Woli Batorskiej, tel.12 281 60 03.

Zapraszamy.