Niepołomickie Mażoretki pokazują, że stać je na podjęcie rywalizacji na poziomie ogólnopolskim. Po bardzo dobrym starcie w Mistrzostwach Polski Południowo-Wschodniej w Pustkowie poszły za ciosem i 1 i 2 czerwca wystartowały w Mistrzostwach Polski Mażoretek, odbywających się w Krzywiniu w Wielkopolsce.

Juniorki w kategorii miniflaga uplasowały się na 3. miejscu, podobnie jak Weronika Wesołowska – seniorka, która w kategorii baton klasyczny również zajęła 3. pozycję. To dało zespołowi nominację na mistrzostwa Europy odbywające się w tym roku na Węgrzech.

Choć konkurencja była bardzo mocna, a nasze dziewczęta wystąpiły w niepełnym składzie – poradziły sobie bardzo dobrze.

Mażoretki zaprezentowały się w kategoriach: juniorki baton w składzie: Julia Bednarczyk, Justyna Czaplak, Gabriela Grabowska, Magdalena Kot, Ewelina Szeląg, Oliwia Włodarz i Katarzyna Zabłocka, miniformacja juniorki flaga, trio juniorki baton, solówki senior baton, klasyczna i flaga oraz solo junior baton i flaga. Amelia Wąsiołek, która jest też w grupie, nie mogła z nami pojechać z tzw. przyczyn niezależnych.

Juniorki w kategorii zespół baton zajęły V miejsce, Weronika Wesołowska za choreografię z flagą ma 5. miejsce, za układ z batonem 24. Trio w składzie Oliwia Budek, Marcelina Wandas i Blanka Flak zajęło 11. miejsce, Emilia Fortuna zaprezentowała choreografię w kat. junior solo baton i flaga, zdobywając odpowiednio 14. i 7. miejsce.

Krzywiń, małe miasto niemal podwoiło na dwa dni liczbę mieszkańców, bo na zawody przyjechało ponad tysiąc mażoretek, osób towarzyszących nie liczyliśmy. Dwa dni spędzone na mistrzostwach to był dobry czas. Nasze dziewczęta wykonały ciekawe choreografie przygotowane przez instruktorkę, Aleksandrę Kubik.

Wszystkim dziewczętom, instruktorce i rodzicom należą się podziękowania za ogromny wysiłek włożony w przygotowania do wszystkich występów. Teraz czekają nas pokazy w innych miejscach, ale te już nie będą poddawane takiej ocenie. Mamy nadzieję, że gdziekolwiek dziewczęta wystąpią, będą stanowiły piękną oprawę wielu uroczystości.

Dziś należą się im gratulacje za to, co zdobyły.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim