Młodzi w rytmie Niepodległej – pod takim hasłem odbył się koncert pieśni patriotycznych dla mieszkańców Suchoraby. 28 października, bezpośrednio po niedzielnej mszy świętej, w kaplicy w Suchorabie zabrzmiały piękne, patriotyczne pieśni w wykonaniu uczniów tutejszej szkoły.

Na liście wykonywanych utworów znalazły się: „Pieśń Konfederatów Barskich”, „Białe róże”, „Tylko we Lwowie”, „Jest takie miasto, co zwie się Lwów”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Myślimy o Polsce”, „Niepodległość” i „Miejcie nadzieję”.

Koncert zorganizowano, by upamiętnić 100. rocznicę odzyskania niepodległości i przypomnieć pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach – pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych.

Treść artystyczną koncertu wzbogacono krótkimi anegdotami słownymi, opowiadającymi o okolicznościach powstawania utworów.

Dużą niespodziankę sprawiła organizatorom licznie zgromadzona publiczność, która ze wzruszeniem wysłuchała koncertu. To wyjście ku publiczności w małych miejscowościach umożliwia kontakt z żywą muzyką, pozwala na udział w koncercie całych rodzin.